قطع سخنرانی ترامپ در پربیننده ترین ساعت پخش در چند شبکه خبری آمریکا

کدخبر: 371503
اقتصادنیوز: سه شبکه بزرگ خبری آمریکا ،ای بی سی ‌، سی بی اس، و ان بی سی (ABC, CBS ,NBC ) زمانیکه ترامپ در کنفرانس خبری پنج شنبه خود در کاخ سفید درباره تقلب در انتخابات آمریکا صحبت کرد، پخش زنده سخنرانی او را قطع کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، نیویورک تایمز  نوشت: این شبکه‌های تلویزیونی چند دقیقه پس از آغاز پخش اظهارات ترامپ در کنفرانس خبری روز پنجشنبه هنگام پخش اخبار عصرگاهی که بیشترین بیننده را دارد، پخش کنفرانس خبری را قطع کردند تا درباره برخی از اظهارات غلط دونالد ترامپ رئیس جمهور  توضیح دهند.

لستر هولت، گوینده اخبار شبانگاهی شبکه ان بی سی گفت: ما باید در اینجا پخش صحبت ترامپ را قطع کنیم، زیرا رئیس جمهور اظهارات نادرستی را ارائه داد، از جمله این تصور که در رای گیری تقلب صورت گرفته است. در حالیکه هیچ مدرکی در مورد آن وجود نداشته است.
در شبکه تلویزیونی ABC نیز دیوید مویر ، ​​مجری برنامه بر روی صفحه تلویزیون ظاهر شد و به بینندگان گفت: چیزهای زیادی برای فاش کردن و بررسی واقعیت وجود دارد.
نانسی کوردز خبرنگار CBS نیز حدود ۹۰ ثانیه زمان صرف کرد تا چندین جمله بی پایه و اساس ترامپ را اصلاح کند.
اگرچه شبکه‌های تلویزیونی سی ان ان و فاکس نیوز به طور زنده به پخش اظهارات ترامپ ادامه دادند .اما خبرنگار فاکس نیوز در کاخ سفید، جان رابرتز گفت ما هیچ مدرکی دال بر حمایت از ادعاهای رئیس جمهور درباره تقلب در انتخابات ندیده ایم.
روز پنجشنبه شبکه تلویزیونی MSNBC اولین شبکه‌ای بود که پس از فقط ۳۵ ثانیه پخش کنفرانس خبری ترامپ جدا شد. برایان ویلیامز مجری شبکه به بینندگان گفت: این حرکت به عنوان یک اقدامی نمایشی انجام نشده است. ما فقط نمی‌توانیم چنین چیزهایی را پخش کنیم، چون ریشه در واقعیت ندارد و در شرایطی که هم اکنون کشور ما در آن قرار دارد، طرح چنین مسائلی خطرناک است.

از دست ندهید
بلیط هواپیما