کدخبر: ۳۷۲۱۳۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

پنسلوانیا بعد از آریزونا به رنگ خاکستری درآمد؛

شکایت ترامپ، پیروزی را از بایدن می گیرد؟

اقتصادنیوز : پس از آریزونا اکنون پنسلوانیا نیز از رنگ آبی به خاکستری تغییر وضعیت داده است و به نظر می‌رسد این تغییرات حاصل شکایت جدید دیشب وکلای جمهوری‌خواه به شمارش برخی از آرای پستی باشد.

به گزارش اقتصادنیوز، سایت ریل‌کلیر پالیتیکس امروز وضعیت ایالت پنسوانیا را از پیروزی بایدن به نامعلوم تغییر داد.این اتفاق در حالی است که دو روز پیش رسانه‌ها آریزونا را نیز به وضعیت خاکستری یا نامعلوم بازگرداندند. اکنون طبق این سایت بایدن با 259 رأی الکترال 11 رأی با پیروزی فاصله دارد. این اتفاق احتمالاً پیرو شکایات جدید تیم ترامپ به نتایج انتخابات این ایالت است. 

نقشه انتخابات

شکایت جدید تیم حقوقی ترامپ

بر اساس گزارش بلومبرگ مبارزات انتخاباتی رئیس جمهور دونالد ترامپ با ادعای مشکلات در رأی گیری و رأی شماری همچنان ادامه دارد. دیروز دوشنبه شکایت جدید به شکایات قبلی اضافه شد تا  از تأیید نتیجه انتخاباتی پنسیلوانیا جلوگیری کند. این کمپین در یک دادخواست فدرال در نیمه شب تهران، ادعا کرد ایالت پنسلوانیا فقط در صورتی مجاز به تأیید نتیجه خواهد بود که 2.65 میلیون برگه رای گیری غیر حضوری در این ایالت شمرده نشود. در واقع 2.65 میلیون آرای که گرچه قبل از پایان انتخابات ارسال شده بودند اما بعد از آن به دست محل شمارش آرا رسیدند.

شکایت ترامپ در پنسیلوانیا چقدر جدی است؟

در این رابطه سایت واکس می‌نویسد: وکلای جمهوری‌خواه در چهار ایالت به نتایج انتخاباتی ریاست جمهوری شکایت‌ها را ارسال کرده‌اند اما مهم‌ترین آن شکایت آنها در پنسلوانیا است. قانون آرای پستی در پنسلوانیا به صورتی است که تنها آرائی شمارش می‌شود که تا روز انتخابات به محل رأی گیری رسیده باشد، اما به دلیل تاخیر در تحویل آرا و افزایش تعداد آرای غیر حضوری، بالاترین داد‌گاه‌های ایلاتی پنسیلوانیا تصمیم گرفتند که آرایی که تاریخ تمبر پستی آن تا 3 نوامبر یعنی روز انتخابات است و تا سه روز بعد از آن به محل رأی شماری تحویل داده شده است، شمارش شوند. 

اما وکلای جمهوری‌خواه به دیوان عالی ایالات متحده آمریکا شکایت کردند تا آرای داد‌گاه ایالت پنسلوانیا را باطل کنند. امید آن‌ها این است که دیوان عالی آمریکا با اکثریت محافظه کار با این شکایات موافقت کند.  درحالی‌که حتی با چرخش ایالت پنسلوانیا به نفع ترامپ، بایدن همچنان پیروز انتخابات خواهد بود و تیم ترامپ باید علاوه بر این ایالت، آراء دو ایالات جورجیا با 0.2 درصد اختلاف و اریزونا با 0.4 درصد اختلاف را بچرخاند.

اما برتری شش به سه محافظه کاران در دیوان عالی کشور که جایگاهی عمری دارد و سه نفر از آنان توسط ترامپ انتخاب شده اند، می‌تواند در انتخابات آینده بسیار موثر باشد. زیرا تصمیمات داد‌گاه‌های ایالتی در مورد جریمندینگ آرای الکترال و تعداد و مدت زمان اخذ آرا می‌تواند با شکایت به این داد‌گاه تغییر کند.

این مطلب برایم مفید است
52 نفر این پست را پسندیده اند