تهدید کره جنوبی به حذف از بازار ایران

کدخبر: 373332
اقتصاد نیوز:رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس تهدید کرد: اگر کره جنوبی پول های ایران را آزاد نکند بازار ایران به روی این کشور بسته خواهد شد.

محمد صالح جوکار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص عدم همکاری کره جنوبی برای آزادسازی اموال ایران در این کشور، گفت: متاسفانه سئول در راستای تحریم‌های یکجانبه ایالات متحده علیه ایران، اقدام به بلوکه کردن پول های کشورمان کرده است.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: این مهم در حالیست که تحریم های آمریکا بدون پشتوانه بین المللی و قانونی است و برای کشورها لازم الاجرا محسوب نمی شود.

وی با اشاره به اینکه ایران واردات مختلفی از کره جنوبی انجام می دهد که این امر می تواند تحت تاثیر اقدام این کشور دچار آسیب شود، ادامه داد: تهران بازار خوبی برای محصولات کُره ای محسوب می شود اما اگر این کشور دست به بازنگری در تصمیماتش نزد، ایران نیز امکان ورود به بازار خود را برای آن ها ممنوع می کند.

 

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس افزود: در این بین وزارت امور خارجه نیز باید با دیپلماسی و پیگیری های حقوقی در عرصه بین الملل زمینه افزایش فشار بر کره جنوبی را فراهم کند تا این کشور از تصمیم نادرستش بازگردد

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما