پیام ترامپ به حوثی ها با تحریم سفیر ایران در یمن

کدخبر: 378144
اقتصادنیوز : گفته می‌شود دولت دونالد ترامپ برای حمایت از سعودی‌ها تهدید کرده که حوثی‌ها را در لیست سیاه قرار می‌دهد.

به گزارش اقتصادنیوز، وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا، حسن ایرلو، سفیر ایران در یمن را در لیست تحریم افراد مورد نظر خود قرار داد. تحلیل‌گران معتقدند تصمیم برای هدف قرار دادن ایرلو تا حدی سیگنالی است که برای حوثی‌ها فرستاده شده تا به پای میز مذاکره بیایند. پیام 

سازمان ملل متحد در تلاش است تا گفتگوهای صلح را که از اواخر سال 2018 متوقف شده از سر گیرد. گفته می‌شود دولت دونالد ترامپ برای حمایت از سعودی‌ها تهدید کرده که حوثی‌ها را در لیست سیاه قرار می‌دهد.

کرستن فونتنروز ، کارشناس سابق شورای امنیت ملی کاخ سفید در حوزه خلیج فارس که اکنون در اتاق فکر شورای آتلانتیک قرار دارد ، به رویترز گفته است این تحریم  تا حدی هشدار به حوثی‌ها درباره گام بعدی علیه آن‌ها است. وی درباره پیام ایالات متحده به حوثی ها گفت: امریکایی‌ها در حال ارسال این پیام هستند که به پای میز مذاکره بیایید و این گفتگوهای سیاسی را با جدیت انجام دهید، در غیر این صورت ما یک قدم دیگر به شما نزدیک می‌شویم.  

 

با این حال آلترمن از اندیشکده سی‌اس‌آی‌اس واشنگتن معتقد است که ارسال چنین پیام‌هایی نمی‌تواند چندان موثر باشد. به اعتقاد او این پیام شاید محاسبات و تاکتیک‌های حوثی‌ها را دچار تغییراتی کند ولی با این همه حوثی‌ها تحت تاثیر دولتی که در شرف واگذاری قدرت است قرار نمی‌گیرند.

عده‌ای از تحلیل‌گران نیز ایران را هدف مستقیم‌تری در این تحریم نسبت به حوثی‌ها دانسته و آن را در امتداد سیاست فشار حداکثری ایالات متحده علیه جمهوری اسلامی تلقی کرده‌اند.

 

 


 

تیتر یک
  • گزارش «اقتصادنیوز» از بازدهی بازار در آخرین ماه بهار؛

    پس از بازدهی منفی بازار سهام در دو ماه ابتدایی سال ۱۴۰۰، بازدهی بورس در خرداد مثبت شد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما