خط و نشان امام جمعه رشت برای دولت روحانی

کدخبر: 378483
اقتصادنیوز: امام جمعه رشت در خطبه‌های مکتوب این هفته خود به ترور دانشمند هسته‌ای شهید «محسن فخری زاده» اشاره و بیان کرد: یکی از مطالبات و انتظارات مهم مردم ایران این بوده که مسئولان در کوتاه‌ترین زمان پاسخ محکومی به عاملان این جنایت بدهند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین فلاحتی تأخیر در دادن این پاسخ محکوم را سبب ایجاد آفت برای قوه بازدارندگی نظام عنوان و اضافه کرد: همانگونه که سپاه در پاسخ به جنایت آمریکا در ترور شهید سلیمانی پایگاه عین الاسد را با خاک یکسان کرد در در مورد ترور شهید فخری زاده نیز باید این پاسخ کوبنده به رژیم صهیونیستی داده شود.

وی در ادامه با اشاره به هراس صهیونیست‌ها از پاسخ ایران، گفت: دادن پاسخ قاطع به این جنایت حق مردم ایران است.

امام جمعه رشت به تصویب قانون اقدام راهبردی در راستای لغو تحریم‌ها از سوی مجلس نیز اشاره کرد و ادامه داد: ایران در برجام به تمام تعهدات خود عمل کرده و اتخاذ این تصمیم حق ایران است.

وی با تأکید بر اینکه دولت باید به قبل از برجام بازگردد، گفت: برخی مصوبه مجلس را یک تصمیم عجولانه می‌دانند که نشان دهنده عدم آگاهی این افراد به اصطلاح سیاستمدار از روند بررسی مصوبات در مجلس است.

 فلاحتی تصویب این قانون از سوی مجلس و تأیید آن از سوی شورای نگهبان را یک اقدام انقلابی و راهبردی دانست و اظهار کرد: دشمن خود اعتراف کرده که دیگر تحریم نمانده که علیه ایران انجام نداده باشد اما در داخل عده‌ای باز بیان می‌کنند عدم انجام خواسته دشمنان سبب افزایش تحریم‌ها می‌شود.

وی تأکید کرد: عدم توجه و عمل به مصوبه مجلس جرم بوده و در صورتی دستگاهی این مصوبات را اجرایی نکنند باید در محکمه قضائی پاسخ باشد.

امام جمعه رشت در ادامه با اشاره به برگزاری جلسه بررسی مشکلات استان گیلان با حضور مسئولان ارشد استان، گفت: افزایش قیمت برخی از کالاها همانند سیمان، مرغ، گوشت که در داخل استان تولید می‌شود برای ما درد آور است.

 فلاحتی با تأکید بر اینکه باید در ابتدا نیاز مردم استان برطرف و سپس مازاد تولید به استان‌های دیگر ارسال شود، افزود: مسئولان باید در این زمینه برنامه ریزی و با متخلفان برخورد کنند.

اخبار تیتر یک
پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید