روایت کمالوندی از اجرای مو به موی قانون هسته‌ای مجلس

کدخبر: 389107
اقتصاد نیوز : سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: قبل از سه ماه، هزار ماشین سانتریفیوژ IR۲m را در نطنز نصب خواهیم کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، بهروز کمالوندی سخنگو و معاون رئیس سازمان انرژی اتمی پیش از ظهر امروز (پنجشنبه) در جمع خبرنگاران و در حاشیه بازدید محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی از تاسیسات غنی سازی فردو عنوان کرد: این بازدید از مجتمع غنی سازی علیمحمدی داشتند از زیرزمین و تجهیزات بالا و ... بازدید کرد.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی افزود: قالیباف و نمایندگان از هر فرصتی استفاده و از همه تاسیسات هسته‌ای بازدید کنند.

کمالوندی خاطرنشان کرد: این صنعت به نحوی که مورد نظر مقام معظم رهبری و مردم بوده به خوبی پیش می‌رود. امروز در غنی سازی حرف زیادی برای گفتن داریم و از صفر تا صد در غنی سازی بومی سازی کرده ایم.

وی گفت: بحث ما فقط غنی سازی نیست در حوزه رادیودارو تولید کیک زرد و اکسیژن ۱۸ دستاورد‌های زیادی داشته ایم.

کمالوندی افزود: در همه حوزه‌ها در شرایط خوبی هستیم.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی در پاسخ به سوالی درباره نصب IR۲m گفت: قبل از سه ماه هزار ماشین سانتریفیوژ IR۲m را نصب شده خواهیم داشت. همزمان در حال تولید و نصب این ماشین‌ها هستیم.

وی درباره انجام تعهدات طرف‌های برجامی و بازگشت آمریکا به برجام گفت: قرار است طرف مقابل تعهداتش را انجام دهد و اگر طرف مقابل این تعهدات را انجام دهد هم مسئولان و مقامات رده بالا تصمیم می‌گیرند. ما در سازمان آمادگی داریم با ظرفیت کامل فعالیت خود را داشته باشیم و منتظر تصمیمات هستیم.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی در پاسخ به سوالی درباره اینکه اگر تحریم‌ها برداشته نشود آیا در زمان مقرر از پروتکل الحاقی خارج می‌شویم؟ گفت: قانون را مو به مو اجرا می‌کنیم مجلس و دولت در این مورد تصمیم گیری می‌کنند. ما در این خصوص آمادگی داریم. اجرای قانون شدنی است قانون در عنوان خود آورده اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و امیدواریم نظر مردم تامین شود.

وی گفت: ظرفیت‌ها در صنعت هسته‌ای قابل مقایسه با سال‌های قبل نیست.

کمالوندی عنوان کرد که در حال حاضر ۱۷ کیلوگرم ذخایر اورانیوم غنی شده ۲۰ درصد است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما