الکاظمی انتقام می‌گیرد

کدخبر: 389706
اقتصاد نیوز : نخست وزیر عراق ضمن تاکید بر لزوم تشکیل دولتی قوی مقتدر و آزاد متعهد شد عاملان کشتار مردم بی گناه عراق در انفجارهای اخیر میدان الطیران بغداد را قصاص کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق در دیدار با خانواده شهدای انفجار انتحاری میدان الطیران بغداد ضمن تعهد به قصاص عاملان این کشتارها، آن ها را افرادی خارج از قانون توصیف کرد.

به نوشته شفق نیوز، طبق بیانیه دفتر الکاظمی، وی در این دیدار گفت: "به من گفتند که باید در مجالس ترحیم شهدای الطیران حضور پیدا کنم و گفتم که من برادر و پدر همه افرادی هستم که بی‌گناه در خیابان‌های بغداد کشته شدند، مسئولیت انسانی و اخلاقی من اقتضا می‌کند که به دنبال قصاص عادلانه باشم."

وی افزود: از چند ماه قبل والی داعش در عراق موسوم به "ابویاسر العیساوی" را تعقیب می کردیم اما هربار موانعی وجود داشت که بعد از حادثه میدان الطیران و حمله به الحشد الشعبی در صلاح الدین قسم خوردم خون این بی‌گناهان به هدر نخواهد رفت و بهای آن را نه اعضای ارشد داعش بلکه رهبر این گروه تروریستی خواهد بود.

نخست وزیر عراق ادامه داد: برادرانتان در همه دستگاه‌های امنیتی، اطلاعاتی و نظامی کوتاهی نکرده و شب و روز را در تعقیب این جنایتکار و دیگر عوامل و برنامه‌ریزان جنایت میدان الطیران سپری کردند.

الکاظمی در پایان با بیان اینکه سوء استفاده از احساسات مردم از سوی افرادی که به دنبال طرح‌های سیاسی و منافع اقتصادی هستند، کافی است، اظهار داشت: اگر با وجود این همه خون‌ها بازهم دولتی مقتدر تشکیل ندهیم، تاریخ همه ما را نفرین خواهد کرد، همه ما باید برای دولتی قوی، آزاد و مقتدر تلاش کنیم.

در پی حمله دو عامل انتحاری داعش در میدان الطیران بغداد بیش از ۱۰۰ تن شهید و زخمی شدند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما