هشدار عربستان به اتباع خود در روسیه

کدخبر: 389954
اقتصاد نیوز : عربستان به شهروندان خود نسبت به نزدیک نشدن به محل برگزاری تظاهرات غیر مجوز در روسیه هشدار داد.

به گزارش  اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سفارت عربستان در روسیه در صفحه کاربری خود در توییتر خطاب به شهروندان خود در روسیه هشدار داد که از مناطق برگزاری تظاهرات دوری کنند، بالاترین سطح احتیاط را رعایت و هوشیار باشند و از دستورالعمل‌های صادر شده از سوی طرف‌های رسمی در روسیه در این زمینه پیروی کنند.

به نوشته روسیا الیوم، این وزارتخانه از شهروندان خود در روسیه همچنین خواست، در صورت وقوع شرایط اضطراری در طول شبانه روز با شماره تلفن ارائه شده تماس برقرار کنند.

به رغم غیرقانونی بودن تظاهرات، هزاران تن از شهروندان روسیه در سراسر این کشور با درخواست آزادی الکسی ناوالنی، یکی از فعالان مخالف ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری این کشور به خیابان‌ها آمدند. 

پلیس روسیه بیش از ۴۰۰۰ تن از هواداران الکسی ناوالنی، مخالف سرسخت ولادیمیر پوتین را که به رغم هوای بسیار سرد در سیبری، مناطق شرقی، مسکو و دیگر شهرها به خیابان‌ها آمده بودند، بازداشت کرد.

هفته گذشته نیز صدها هزار تن در سراسر روسیه در اعتراض به دستگیری ناوالنی تظاهرات کردند.

ناوالنی که در آلمان تحت درمان بود، ۱۷ ژانویه بعد از بازگشت به روسیه بازداشت شد.

اتهام ناوالنی این است که در زمان تعلیق حکمی که دادگاه برای او به اتهام فساد صادر کرده، به طور مرتب موقعیت خود را به پلیس گزارش نداده است.

الکسی ناوالنی بازداشتش را غیرقانونی می‌داند و می‌گوید مقام‌ها در جریان بوده‌اند که او به خاطر مسمومیت با سم اعصاب نوویچوک از ماه اوت در آلمان تحت درمان بوده است.

تیتر یک
  • پیشنهاد برخی معامله گران به آماتورهای بازار

    اقتصادنیوز: حتی اگر روند قیمت دلار افزایشی شد برای خرید دلار عجله نکنید این توصیه حرفه ای های بازار به آماتورها است.…

از دست ندهید
بلیط هواپیما