بحرین 8 نفر را به اتهام ارتباط با ایران به حبس ابد محکوم کرد

کدخبر: 389962
اقتصاد نیوز : دادگاه جنایی بزرگ بحرین هشت نفر را به اتهام تشکیل یک باند تروریستی و ارتباط با ایران به حبس ابد محکوم کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، دادگاه جنایی بزرگ بحرین روز یکشنبه (دیروز) حکم حبس ابد برای هشت نفر به تشکیل باند تروریستی تحت حمایت ایران را صادر کرد.

دادگاه این افراد را به آنچه آن را اجرای عملیات تروریستی به نفع ایران خوانده، متهم کرده است.

طبق گزارش وبگاه «الخلیج الجدید» متهمان این پرونده ۱۸ نفر و تعدادی از آن‌ها غایب و از نظر دادگاه، «فراری» هستند.

به موجب حکم صادره دادگاه همچنین دو نفر از متهمان به ۱۵ سال حبس، دو نفر به ۱۰ سال حبس، پنج نفر به پنج سال حبس و یک نفر نیز به یک سال حبس محکوم شدند.

سپتامبر گذشته مسئولان بحرین بازداشت ۱۱۶ نفر را اعلام کرده و مدعی شدند که این افراد با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران ارتباط داشته و قصد هدف قرار دادن مسئولان دستگاه‌های امنیتی بحرین را داشته‌اند.

وزارت کشور بحرین مدعی شده بود که مقادیری مواد منفجره، شیمیایی، اسلحه و بمب در مکان‌های مختلف روستاهای دمستان، کرزکان، المالکیه و دار کلیب کشف و ضبط کرده‌اند.

وزارت کشور بحرین همچنین ادعا کرده بود که متهمان به دریافت آموزش در اردوگاه کتائب حزب‌الله عراق و طراحی برای ترور تعدادی از شخصیت‌های بحرینی و هدف قرار دادن تأسیسات حیاتی بحرین اعتراف کرده‌اند.

دولت بحرین برای تحت فشار گذاشتن مخالفان، با طرح اتهاماتی در خصوص ارتباط با ایران یا ارتکاب اقدامات تروریستی، سرکوب معارضان را ادامه می‌دهد و این روند از سال ۲۰۱۱ شدت گرفته است.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از آخرین تحولات بازار سهام تهران

    اقتصادنیوز: امروز ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ روند نزولی شاخص‌‌های بورس ادامه یافت و یک رکورد منفی جدید در بازار سهام ثبت شد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما