لو رفتن دروغ بزرگ نماینده آمریکایی درباره حمله به کنگره

کدخبر: 390718
اقتصاد نیوز : گفته می‌شود یکی از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا که بارها از بیم از دست دادن جانش در روز حمله به کنگره سخن گفته بود، اصلا در آن محل حضور نداشته است.

به گزارش ااقتصادنیوز به نقل از  فارس، «الکساندریا اوکازیو کورتز» عضو مجلس نمایندگان آمریکا روزهای پس از حمله به ساختمان اصلی کنگره، بارها از بیم از دست دادن جانش در این حادثه سخن گفته بود.

با این حال، به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «فاکس نیوز» کورتز روز حمله به کنگره در دفتر کار خود و در ساختمانی دور از ساختمان اصلی کنگره به سر می‌برده است.

اظهارات این نماینده دموکرات آمریکایی از روز پس از حمله هواداران «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا به ساختمان کنگره در میان تیترهای اصلی روزنامه‌های آمریکایی بود.

کورتز اولین بار پس از این حادثه در پیامی ویدئویی گفت: «نمی‌دانستم آن روز جان سالم به در می‌بردم یا نه». وی چند روز بعد نیز گفت: «می‌توانم اینطور بگویم به جایی رسیدم که فکر می‌کردم قرار است بمیرم».

او اخیراً بار دیگر توضیح داد که چگونه پشت در سرویس بهداشتی مخفی شده بود و در این خصوص گفت: «فکر می‌کردم قرار است بمیرم. در تمام عمرم هیچ وقت تا این اندازه ساکت و بی‌صدا نبودم».

روز چهارشنبه یکی از نمایندگان جمهوری‌خواه کنگره که دفتر کارش تنها دو اتاق با دفتر کورتز فاصله دارد بیان داشت شورشی‌ها هرگز به آن بخش از مجموعه کنگره (ساختمان کــَنِن) حمله نکردند.

عدم حضور کورتز در ساختمان اصلی کنگره و محل حمله هواداران ترامپ، درحالی که بارها با آب و تاب از بیم جانش در این حادثه صحبت کرده بود، انتقادات شدیدی را به همراه داشته است.

کورتز در دفاع از اظهاراتش، این انتقادها را «دستکاری حقایق» توصیف کرد و گفت حمله به کل مجموعه کنگره صورت گرفت و عده‌ای تلاش کردند به ساختمان‌هایی که دفاتر نمایندگان در آن قرار داشت نفوذ کنند و بمب‌هایی نیز در مجاورت این دفاتر کار گذاشته شده بود.


نقشه بخشی از مجموعه کنگره، شامل ساختمان اصلی و دفاتر نمایندگان


محل حضور عوامل حمله به کنگره که از روی موقعیت تلفن همراه آن‌ها معین شده است

ششم ژانویه ۲۰۲۱ در حالی که جلسه مشترک کنگره آمریکا برای تأیید نهایی پیروزی «جو بایدن» در انتخابات ریاست جمهوری در حال بر‌گزاری بود، عده‌ای از هواداران دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا به داخل آن یورش بردند. در جریان این حملات پنج نفر شامل یک افسر پلیس کشته و ده‌ها نفر زخمی شدند.

دفتر تحقیقات فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) دو روز بعد، تصاویری از حامیان دونالد ترامپ که روز چهارشنبه با تحریک وی به ساختمان کنگره حمله کردند، منتشر کرد تا مورد شناسایی قرار گیرند. در همین ارتباط ده‌ها نفر از عاملان این حادثه بازداشت شدند.

با وجود همه تنش‌هایی که بعد از انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا به راه افتاده بود، سرانجام جو بایدن با ساعاتی تأخیر، به عنوان چهل و ششمین رئیس‌جمهور آمریکا سوگند یاد کرد.

تیتر یک
  • بسته خبری بورسی ۱۴ اسفند ۹۹

    اقتصادنیوز: دو موضوع پیچیدگی‌های تحولات احیای برجام و سرنوشت لوایح FATF برای بورس بازان اهرم سیگنال‌دهنده مهمی ارزیابی …

از دست ندهید
بلیط هواپیما