توییت بایدن درباره جزییات گفت‌و‌گویش با نتانیاهو

کدخبر: 393780
اقتصاد نیوز : «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا بامداد پنجشنبه در توئیتی به ارائه جزئیاتی درباره تماس تلفنی خود با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پرداخت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، بایدن در صفحه توئیتر خود نوشت: «امروز با نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل صحبت کردم و بر تعهد پایدار ایالات متحده به امنیت متحدمان، اسرائیل تاکید نمودم».

وی ادامه داد: «تیم‌های ما برای تقویت همکاری‌های استراتژیک آمریکا-اسرائیل درخصوص تمام مسائل امنیتی منطقه از جمله ایران، به صورت مداوم در تماس هستند».

کاخ سفید نیز با صدور بیانیه‌ای درباره این تماس تلفنی، خبر داد: «رئیس‌جمهور (بایدن) به تاریخچه شخصی خود در تعهد به امنیت اسرائیل تاکید کرده و از تمایلش برای تقویت تمام جنبه‌های شراکت آمریکا-اسرائیل، مخصوصا همکاری‌های نظامی قدرتمند خبر داد».

در این بیانیه ضمن اشاره به حمایت بایدن از توافق‌های سازش کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی، آمده است: «این دو (بایدن و نتانیاهو)، بر اهمیت تداوم مباحثات نزدیک بر موضوعات امنیت منطقه‌ای از جمله ایران تاکید کردند».

به نوشته وبگاه کاخ سفید، بایدن با مهم دانستن تلاش برای پیشبرد صلح در منطقه غرب آسیا و همچنین بین فلسطینی‌ها و صهیونیست‌ها، افزود: «این دو، از علاقه خود برای تداوم همکاری استراتژیک جهت مقابله با تمام چالش‌های پیش‌روی منطقه گفتند».

پیش از این، نتانیاهو گفته بود که گفت‌وگوی تلفنی‌اش با بایدن، حدود یک ساعت طول کشیده و در این مکامه «دوستانه و گرم» درباره ایران و توافق‌های سازش صحبت کرده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما