سخنگوی وزارت خارجه آمریکا

تهران در مسیر اشتباهی قرار دارد

کدخبر: 393869
اقتصادنیوز : سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با تکرار موضع این کشور درخصوص بازگشت ایران به اجرای کامل تعهدات هسته‌ای اش در برجام خاطر نشان کرد که مسیر دیپلماسی همچنان باز است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشست خبری هفتگی خود در پاسخ به سوالی درباره ضرب الاجل سوم اسفند برای توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی در کشورمان به اقدامات اخیر ایران در راستای کاهش تعهدات برجامی اش اشاره کرد و گفت که خوشبختانه این گام‌ها قابل بازگشت هستند و مسیر دیپلماسی همچنان باز است.

بنابر گزارش وب سایت وزارت امورخارجه آمریکا، ند پرایس در ادامه با تکرار موضع واشنگتن مبنی بر اینکه ایران باید از این گام‌ها عقب نشینی کند، گفت: ایران می بایست از اقداماتی که به اعتماد آژانس بین المللی انرژِ اتمی ضربه می زند، پرهیز کند، جایی که نه تنها آمریکا و متحدان و شرکای ما در منطقه، بلکه تمامی جهان به آن اعتماد دارند.

پرایس افزود: ایران می‌بایست به همکاری کامل و به موقع با آژانس بین المللی انرژی اتمی ادامه دهد.

وی همچنین اظهار داشت: من نیز همان چیزی را می گویم که پیش از این رئیس جمهور و وزیر امورخارجه مان به روشنی مشخص کرده اند؛ اگر ایران به تعهدات کامل خود در برجام بازگردد ما نیز همان کار را انجام خواهیم داد. این توافق برای ما یه سکو است و می خواهیم فراتر از توافق هسته ای ۲۰۱۵ برویم، می خواهیم آن را تقویت و طولانی تر کنیم و بر اساس آن به دیگر موضوعات مورد نگرانی مان با ایران، همچون برنامه موشکی بالستیک این کشور بپردازیم.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی آمریکا در پاسخ به سوالی درباره اقدامات هسته ای اخیر ایران برای کاهش تعهدات برجامی خود مدعی شد که تهران در مسیر اشتباهی قرار دارد و باید این گام ها را به عقب بازگرداند. به همین دلیل است که ما بر برجام اصرار می‌کنیم، (توافقی که) با راستی آزمایی‌هایش محدودیت‌هایی قابل توجه بر برنامه هسته‌ای ایران اعمال می‌کند و با بازرسی‌های آن نه تنها به ایالات متحده بلکه به جامعه بین‌المللی اطمینان می‌دهد.

وی در بخش دیگری از این کنفرانس خبری خاطر نشان کرد که آنتونی بلینکن وزیر امورخارجه آمریکا روز پنج شنبه با همتایان خود از انگلیس، فرانسه و آلمان درخصوص ایران گفت وگو خواهد کرد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما