تعویق در نشست ۳ جانبه سران عراق، مصر و اردن

کدخبر: 401747
در پی حادثه خونین برخورد دو قطار در مصر، نخست وزیر عراق از تعویق نشست سه جانبه خود با رئیس جمهوری این کشور و پادشاه اردن خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل پایگاه خبری تحلیلی انتخاب، از در پیام توییتری نخست وزیر عراق آمده است: در همبستگی با فاجعه برادرانمان، تعویق نشست سه جانبه سران در بغداد به آینده بسیار نزدیک و برگزاری نشست هفته آینده وزرای خارجه سه کشور برای تعیین زمان جدید برگزاری نشست سران را اعلام می کنیم.

در پی حادثه خونین برخورد دو قطار در مصر، نخست وزیر عراق از تعویق نشست سه جانبه خود با رئیس جمهوری این کشور و پادشاه اردن خبر داد.

به گزارش بخش عربی خبرگزاری «اسپوتنیک» روسیه، «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر عراق شامگاه امروز (جمعه) در پیامی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توییتر، اعلام کرد که نشست سه جانبه وی با «عبدالفتاح السیسی»، رئیس جمهوری مصر و ملک «عبدالله دوم»، پادشاه اردن که قرار بود اواخر ماه جاری میلادی در شهر بغداد برگزار شود، به تعویق افتاده است.

الکاظمی در این پیام و در اشاره به حادثه برخورد دو قطار مسافربری در استان سوهاج در جنوب غرب مصر که تاکنون ۱۴۰ کشته و زخمی بر جای گذاشته، نوشت: مصیبت دردناک ناشی از حادثه برخورد دو قطار را به مصر تسلیت می گوییم؛ برای قربانیان رحمت و برای مجروحان نیز شفای عاجل را خواستاریم.

در ادامه پیام توییتری نخست وزیر عراق همچنین آمده است: در همبستگی با فاجعه برادرانمان، تعویق نشست سه جانبه سران در بغداد به آینده بسیار نزدیک و برگزاری نشست هفته آینده وزرای خارجه سه کشور برای تعیین زمان جدید برگزاری نشست سران را اعلام می کنیم.

این در حالی است که پیشتر وزارت بهداشت مصر با صدور چند بیانیه پی در پی، اعلام کرد که در نتیجه حادثه برخورد دو قطار در منطقه «طهطا» در استان سوهاج، دست کم ۳۲ نفر جان خود را از دست دادند و ۱۰۸ تن دیگر نیز زخمی شدند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما