کنایه ظریف به گاندوسازان/ نامزد انتخابات نیستم/ روسیه تا پیش از انعقاد برجام هیچ دعوتی از سردار سلیمانی نکرده بود

کدخبر: ۴۰۲۴۶۷
ظریف گفت: نخستین دعوت روسیه از شهید سلیمانی مربوط به مردادماه ۱۳۹۴ یعنی چند روز پس از انعقاد برجام بود.
کنایه ظریف به گاندوسازان/ نامزد انتخابات نیستم/ روسیه تا پیش از انعقاد برجام هیچ دعوتی از سردار سلیمانی نکرده بود

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از برنا، محمدجواد ظریف با دعوت آذرى جهرمى به کلاب هاوس پیوست.

ظریف در کلاب هاوس در پاسخ به سوالی درباره اخرین موضع او برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری:آخرین موضع من با اولین موضع من هیچ تفاوتی ندارد.بنده نامزد نیستم. اگر دوستان گاندوساز اجازه دهند همین کار فعلی مان را انجام دهیم مخلصشان هم هستیم.

 ظریف در کلاب هاوس درپاسخ به این سوال که چرا از گاندو سازان شکایت نکردید گفت: به اندازه کافی گرفتاری داریم که در کاری که می دانیم نتیجه ای ندارد وارد شویم. نمی خواهم خودم را بیش از این گرفتار کنم.

 ظریف در پاسخ به رضا زاده نماینده مجلس که پرسید بهتر نبود از سال 92 روی شرق سرمایه گذاری می کردید گفت؛من نه به نگاه به شرق اعتقاد دارم و نه نگاه به غرب.معتقدم نگاه ما در سیاست خارجی باید تعاملی و متناسب با همه دنیا باشد.این  چینی ها بودند که از سال 92 که ما به سر کار آمدیم و درخواست رابطه استراتژیک کردیم تاسال 94 به ما پاسخ ندادند چون شرایط قطعنامه های قبلی زمینه را برایشان فراهم نمی کرد.روسیه تا تیر 94 هیچ دعوت رسمی از شهید بزرگوار سردار سلیمانی برای سفر به روسیه نکرد.  اولین دعوت از شهید سلیمانی مربوط به مرداد 94 یعنی چند روز پس از انعقاد برجام است. این یعنی همانقدر برجام برای حل مشکل غرب بود که برای حل مشکل شرق بود .

او افزود:سیاست خارجی ایران در طول تاریخ شاکله نگاه به شرق نداشته است. و باید در مورد آن کار کرد.اگر امروز به سال 92 بر میگشتم عین همین کار را انجام می دادم. حتما سعی می کردم برجام را به نتیجه برسانم .امروز هم تمام سعی من این است که بر اساس منویات رهبری برجام رازنده کنیم تا مردم یک روز بیشتر تحت تحریم نباشند

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید