روسیه توئیتر را نقره داغ کرد

کدخبر: 402854
اقتصاد نیوز : روسیه شبکه پیام رسان توئیتر را بخاطر خودداری از حذف اطلاعات غیرقانونی به پرداخت ۸.۹ میلیون روبل (معادل ۱۱۵ هزار دلار) جریمه محکوم کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، دادگاه ناحیه تاگانسکی مسکو اعلام کرد که حکم برای پرداخت سه جریمه ۳.۲ میلیون، ۳.۳ میلیون و ۲.۴ میلیون روبلی برای شبکه توئیتر صادر کرده است.

این جریمه ها بخاطر خودداری شبکه توئیتر از حذف اطلاعات غیرقانونی وضع شده است.

 پیشتر نهاد فدرال نظارت بر ارتباطات، فناوری اطلاعات و رسانه‌های جمعی (روسکماندزور) روسیه اعلام کرده بود که از ۱۰ مارس (۲۰ اسفند) به دلیل عدم حذف محتوای غیرقانونی شبکه اجتماعی، سرعت ترافیک توئیتر  را در روسیه کاهش می دهد.

این نهاد ناظر روسی، توییتر را به عدم حذف محتوایی غیر قانونی متهم کرده است که مسبب ایجاد انگیزه خودکشی در خردسالان، پورنوگرافی کودکان و اطلاعات مربوط به استفاده از داروهای ممنوعه می شود. روسکماندزور افزود که اطلاعات منتشر شده از سوی توییتر مطابق قانون به فهرست تهدیدات "در مورد اطلاعات، فناوری های اطلاعاتی و حفاظت از اطلاعات" اضافه شده است.

گفته می شود این اقدامات "برای محافظت از شهروندان روسیه و مجبور کردن سرویس اینترنت برای انطباق با قوانین فدراسیون روسیه" علیه توییتر از ۱۰ مارس ۲۰۲۱ (۲۰ اسفند) انجام می شود.

این نهاد دیده بان هشدار داده بود که اگر توئیتر "به نادیده گرفتن الزامات قانونی" ادامه دهد، ممکن است در روسیه مسدود شود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما