آخرین تصمیم انتخاباتی لاریجانی/ خطری که اصلاح طلبان را تهدید می کند

کدخبر: 403321
اقتصاد نیوز : مهاجری درباره برنامه انتخاباتی اصلاح طلبان گفت: کاهش عدم مشارکت بیشتر از اصولگراها برای اصلاح طلبان خطرناک است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نامه نیوز، انتخابات ریاست جمهوری نزدیک است اما جریان های سیاسی همچنان در سردرگمی به سر می برند. اصلاح طلبان سکوت پیشه کردند و تنها در حال نظاره هستند. اصولگرایان همچنان متکثر و متشتت نشان می دهند.

 محمد مهاجری درباره آرایش صحنه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ گفت: همه نامزدها یک رقیب بزرگ دارند که آن رقیب عدم مشارکت مردم است که به عنوان نقطه ضعف محسوب می شود. مجلس یازدهم با کمترین میزان مشارکت مردمی شکل گرفت و این موضوع نمایندگان کنونی را آزار می دهد چراکه دائم به آنها گفته می شود «شما نمایندگان مجلس حداقلی هستید».

وی افزود: اگر مشارکت مردمی در انتخابات ریاست جمهوری مانند انتخابات مجلس کم باشد، این اتفاق بسیار مهلک تر خواهد بود بنابراین برای انتخابات ریاست جمهوری قطعا باید فضا متفاوت شود. گمان می کنم برخی چهره های با عنوان سیاسی همچون آقای رئیسی از عدم گسترده بودن مشارکت مردم نگران هستند، به همین دلیل مقداری دغدغه حضور در صحنه انتخابات را دارند.

این فعال مطبوعاتی درباره نامزدی سید ابراهیم و تأثیر آن بر کاندیداتوری سایر شخصیت های سیاسی یادآور شد: برداشت من از رفتارهای آقای رئیسی این است که او در صحنه انتخابات حضور پیدا خواهد کرد چون جامعه سیاسی کشور از سفرهای استانی او برداشت انتخاباتی دارد. معتقدم حضور آقای رئیسی بی تردید جناح اصولگرا را به انصراف بعضی کاندیداهایش سوق دهد.

وی افزود: آقای قالیباف و آقای جلیلی قطعا با آمدن آقای رئیسی نامزد انتخابات ریاست جمهوری نمی شوند و این اتفاق سبد رأی آقای رئیسی را حتما پر تر خواهد کرد.

این تحلیلگر مسائل سیاسی درباره کاندیداتوری علی لاریجانی و محمدجواد ظریف اظهار کرد: اعتقاد دارم، آقای لاریجانی و آقای ظریف کاندیدای انتخابات ۱۴۰۰ نمی شوند.

وی درباره قطعی بودن پیروزی سید ابراهیم رئیسی در انتخابات ۱۴۰۰ بیان کرد: آقای رئیسی بیشترین شانس پیروزی را دارد اما اگر موضوع کاهش مشارکت مردم در صحنه انتخابات جدی باشد، چه بسا آقای رئیسی هم حاضر نباشد رئیس جمهوری باشد که با ۱۰ میلیون رأی وارد پاستور شود.

مهاجری درباره برنامه انتخاباتی اصلاح طلبان توضیح داد: کاهش عدم مشارکت بیشتر از اصولگراها برای اصلاح طلبان خطرناک است. اصلاح طلبان در سال های اخیر نتوانستند بدنه اجتماعی خود را حفظ کنند، ضمن آنکه آنها همواره زمان انتخابات روی جذب آرای خاکستری سرمایه گذاری می کردند که سال ۱۴۰۰ در این حوزه نیز با چالش جدی مواجه هستند و نمی توانند آرای خاکستری جامعه را با خود هماهنگ کنند.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز آخرین تحولات بازار طلا و ارز

    اقتصادنیوز: سکه فروردین ماه را بالای مرز ۱۰ میلیون تومانی به پایان برد،‌ ولی نتوانست در روز آخر این ماه نیز در برابر…

از دست ندهید
بلیط هواپیما