عارف افشاگری می کند؟

کدخبر: ۴۱۱۹۶۰
علیرضا خامسیان مسئول دفتر محمدرضا عارف درباره بیانیه‌ای که ساعاتی پیش پیرامون انصراف عارف در برخی رسانه‌ها منتشر شد، گفت: عارف برای حضور در عرصه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ عزم بر نیامدن دارد.
عارف افشاگری می کند؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، علیرضا خامسیان مسئول دفتر محمدرضا عارف، با حضور در اتاق سیاست در ایران در کلاب هاوس  درباره بیانیه‌ای که ساعاتی پیش پیرامون انصراف عارف از انتخابات در برخی رسانه‌ها منتشر شد،‌گفت: عارف  برای حضور در عرصه انتخابات ریاست جمهوری 1400 عزم بر نیامدن دارد.  در طی چند روز گذشته که  تصمیم آقای عارف مبنی بر  عدم حضور  به گوش برخی فعالان سیاسی و دانشگاهی رسید، درخواست‌ها برای انصراف از این تصمیم و حضور در عرصه مطرح شد که تاکنون ادامه دارد. 

وی افزود: متنی که در فضای مجازی منتشر شده بود که در گروه مشاوران آقای عارف مطرح بود متن قابل استناد و اعتنا نبود و یکی از دوستان به اشتباه منتشر کرده بود  و متاسفانه همین متن  مورد استناد دوستان رسانه ای  قرار گرفت در حالی که مشخص است که اگر متنی معتبر و رسمی باشد قاعدتا در صفحه رسمی ایشان منتشر خواهد شد و ایشان روز شنبه تصمیم نهایی  اعلام می شود.

خامسیان درباره مهم‌ترین ملاحظه آقای عارف برای عدم حضور و ترجیح وی در حمایت از یک کاندیدای خاص، گفت: ابتدا باید دید چه افرادی کاندیدا می‌شوند. آقای عارف طرفدار گفتمان اصلاح‌طلبی است نه اصلاح‌طلبانی که دونبش و چند نبش هستند  و باید تا روز ثبت‌نام صبر کرد .

وی خاطرنشان کرد: ایشان ملاحظه‌شان و روش و منش‌شان وحدت و همگرایی  بین اصلاح‌طلبان و نیروهای انقلاب است. سال 84 هم نظرشان این بود که وقتی آشفته‌بازاری بین کاندیداها هست ایشان وارد عرضه نشوند و عدم حضور مرتبط با همین مسئله است. 

خامسیان تاکید کرد: اگر ایشان کاندیدا نشود برای اولین بار مطالبی را بیان خواهد کرد که می‌تواند  چراغ راهی برای جریان اصلاح طلبی باشد و در مسیر آینده جریان اصلاحات اثرگذار باشد. 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید