در پی قتل یک جوان سیاه پوست توسط پلیس رخ داد

ناآرامی ها در مینیاپولیس آمریکا

کدخبر: 417317
اقتصادنیوز : پلیس امریکا یک جوان سیاه پوست را در مینیاپولیس کشت و موجب بروز ناارامی در این شهر شد.
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ­خبرگزاری صدا و سیما؛  قتل یک جوان سیاه پوست دیگر در شهر مینیاپولیس امریکا بار دیگر باعث شد این شهر با اعتراض‌های شبانه و در برخی موارد درگیری با نیرو‌های پلیس را شاهد باشد.
به گزارش شبکه تلویزیونی KARE۱۱ یکی از شبکه‌های متعلق به ان بی سی؛ وینستون اسمیت‌, شهروند ۳۲ ساله سیاه پوست آمریکایی پنجشنبه با شلیک نیرو‌های پلیس در مینیاپولیس در ایالت مینه سوتا به قتل رسید؛ پلیس می‌گوید وی به سوی نیرو‌های حاضر در محل تیراندازی کرده بود، ولی تصویری از این ادعا تا کنون ارائه نشده است.
قتل این سیاه پوست جوان موجی از اعتراض‌های شبانه را در مینیاپولیس رقم زده است.
معترضان با برپایی تظاهرات شبانه، شفاف سازی پلیس درباره قتل این سیاه پوست را خواستار هستند.
گفته می‌شود نیرو‌های پلیس برای بازداشت وی به دلیل تخلف در نگهداری سلاح به محل زندگی وی مراجعه کرده بودند که در نهایت به تیراندازی و قتل او منجر شد.
پلیس از بروز برخی آشوب‌ها و خربکاری در خلال این اعتراض‌ها خبر داده و گفته است در صورت نیاز نیرو‌های بیشتری را برای حفظ امنیت و آرامش منطقه اعزام خواهد کرد.
شب گذشته نیز منابع خبری از سه مورد مرگ ناشی از تیراندازی با سلاح گرم خبر دادند. پلیس می‌گوید در یکی از موارد، به سوی فرد تیرانداز شلیک و او را از ناحیه پا مجروح کرد و این فرد به بیمارستان منتقل شده است و بعد از مداوا راهی زندان می‌شود.
تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما