وزیر بهداشت:

با موشک نقطه‌زن به جنگ کرونای دلتا رفتیم!

کدخبر: 424102
اقتصادنیوز: وزیر بهداشت با بیان اینکه اگر بگوییم پیک پنجم نخواهیم داشت حرف درستی نیست، گفت: ویروس هندی و پیک پنجم کرونا را باید با هم مدیریت کنیم.
به گزارش  اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، سعید نمکی امروز در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا در آذربایجان شرقی که در سالن ذکری‌ای رازی دانشکده داروسازی تبریز برگزار شد، اظهار داشت: دو ماه است که ویروس هندی، نیویورکی و آفریقایی وارد کشور شده اما سینه سپر کرده‌ایم و کادر درمان و مدافعان سلامت با موشک نقطه زن مناطق آلوده به این ویروس را نشانه گرفته‌اند تا آلودگی به کل کشور سرایت نکند.

وی افزود: عده‌ای از مخالفان نظام که با پرچم شیر و خورشید در سایر کشورها قهرمانان ورزشی ایران را تشویق می‌کنند و اشک می‌ریزند، غیرت ندارند، می‌گویند کشوری که نمی‌تواند یک دوچرخه بسازد، چگونه می‌خواهد واکسن کرونا بسازد، اما با همه این تهمت‌ها و تخریب‌ها نه تنها دارو و تجهیزات مبارزه با کرونا را ساختیم و تولید کردیم، بلکه آنها را صادر نیز می‌کنیم.

نمکی گفت: همین که مقام معظم رهبری به عنوان والاترین شخصیت این کشور در جایگاه ولی فقیه مسلمین، کادر سلامت و درمان را به عنوان مجاهد فی سبیل اللّه مورد خطاب قرار می‌دهند، برای ما کافی و بزرگترین افتخار است.

وزیر بهداشت تصریح کرد: از بی‌توجهی‌ها گله نمی‌کنیم چون این کار جز تشویش اذهان و نگرانی مردم نتیجه و حاصل دیگری ندارد اما باید همه بدانند که با وجود همه این بی توجهی‌ها پیک چهارم کرونا را با یک دوم آمار مرگ پیک سوم مدیریت کردیم و پشت سر گذاشتیم هر چند که می‌شد بسیار بهتر عمل و این قضیه را راحت تر مدیریت کرد.

نمکی خاطرنشان کرد: اینکه بگوییم پیک پنجم نخواهیم داشت، حرف درستی نیست چون همانگونه که ویروس کرونای ووهان از چین به قطب رسید، ویروس هندی نیز به کشور وارد خواهد شد، اما اینکه پیک پنجم مدیریت شده داشته باشیم، بستگی به هنر نیروهای کادر درمان دارد.
تیتر یک
  • روند هفتگی قیمت‌ها در بازار ارز

    هفته اخیر دلار بازار آزاد در کانال ۲۵ هزار تومان پیشروی کرد و مرز ۲۵ هزار و ۲۰۰ تومان را پشت سر گذاشت، همراه با آن حجم…

از دست ندهید
بلیط هواپیما