دیدار سفرای آمریکا و فرانسه با رئیس جمهور لبنان

کدخبر: 426438
همزمان با ارائه فهرست وزرای پیشنهادی «سعد الحریری» نخست وزیر مکلف لبنان به «میشل عون» رئیس جمهور این کشور، سفرای آمریکا و فرانسه نیز با عون دیدار کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس؛  منابع لبنانی گزارش دادند که «دورتی شیا» سفیر آمریکا و «آن گریلو» سفیر فرانسه با میشل عون رئیس جمهور لبنان دیدار کردند.

شبکه الجدید گزارش داد که سفرای آمریکا و فرانسه در این دیدار نتایج گفت‌وگوهای خود با مقامات سعودی در ریاض را به عون گزارش کردند.

سفر سفرای آمریکا و فرانسه به ریاض برای دیدار با مقامات سعودی به دنبال نشست وزرای خارجه آمریکا، فرانسه و عربستان در ایتالیا صورت گرفت.

طبق این گزارش، سفرای آمریکا و فرانسه پیام مشترک وزرای خارجه کشورشان را تقدیم عون کردند که در آن بر اهتمام آمریکا و فرانسه به وضعیت لبنان و ضرورت تشکیل دولت جدید برای مقابله با شرایط دشوار این کشور تأکید شده است.

دیدار سفرای آمریکا و فرانسه با عون در حالی است که سعد الحریری مأمور تشکیل کابینه لبنان روز چهارشنبه(دیروز) با عون دیدار کرد و پس از این دیدار گفت: فهرست وزرای کابینه‌ مرکب از ۲۴ وزیر متخصص را بر اساس دو طرح فرانسه و رئیس پارلمان لبنان به رئیس جمهور تقدیم کردم

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما