دیدار رئیسی با دبیر کل اوپک

کدخبر: 431528
اقتصادنیوز : رییس جمهوری در دیدار با " محمد سانوس بارکنیدو" دبیرکل سازمان کشورهای صادرکننده نفت، (اوپک) دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت؛  آیت الله رئیسی پس از گزارش دبیرکل از وضعیت بازار و میزان تولید نفت، گفت: ایران به‌عنوان عضو موثر اوپک بر ارتقا جایگاه جهانی این سازمان و افزایش نقش‌آفرینی آن در  مدیریت بازار جهانی انرژی تأکید دارد.

رییس جمهوری تاکید کرد: ایران همواره بر ارتقای جایگاه جهانی و نقش‌آفرینی اوپک در بازار جهانی نفت تأکید دارد

آیت الله رئیسی به تلاش برخی قدرت‌ها برای تضعیف جایگاه اوپک اشاره کرد و ادامه داد: دبیرخانه اوپک باید حقوق و منافع کشورهای عضو را به‌عنوان مبنای اتخاذ همه تدابیر و اجرای همه  سازوکارها در نظر بگیرد.

رییس جمهوری با تبریک شصتمین سالروز تاسیس اوپک ضمن اظهار امیدواری نسبت به فعال تر شدن این سازمان و اینکه اعضا در دوره پیش رو سازنده تر و هماهنگ تر عمل کنند، اظهار داشت: دبیرخانه اوپک باید نقش فعال‌تری برای ایجاد هماهنگی بیشتر میان کشورهای عضو و غیرعضو ایفا نماید.

"محمد سانوس بار کنیدو" دبیرکل اتحادیه کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از وضعیت بازار و میزان تولید نفت، ایران را از بنیان گذاران سازمان اوپک دانست که همواره در طول دوران فعالیت این نهاد بین المللی نقشی کلیدی و عملکردی سازنده داشته است.

بارکنیدو تصریح کرد: در دوره پیش رو نیز نیازمند همراهی و همکاری جمهوری اسلامی ایران برای پیشبرد اهداف اوپک هستیم.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما