امیرعبداللهیان به زیارت امامین کاظمین (ع) رفت

کدخبر: 436663
اقتصاد نیوز : وزیر امورخارجه کشورمان در سفر به بغداد، امامین کاظمین (ع) را زیارت کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان پس از پایان نشست منطقه‌ای بغداد با حضور در کاظمین به زیارت بارگاه مطهر امام موسی کاظم(ع) و امام جواد(ع) رفت.

اجلاس منطقه‌ای عراق با حضور سران برخی از کشورها از جمله مصر، اردن، فرانسه، قطر، کویت، امارات، عربستان سعودی، ترکیه روز گذشته در بغداد تشکیل شد و از طرف جمهوری اسلامی ایران نیز وزیر امور خارجه در این نشست حاضر شد.

رئیس دستگاه دیپلماسی پیش از سفر به عراق برای شرکت در نشست بغداد، گفت: ما از هرگونه ابتکار عمل منطقه ای مقامات جمهوری عراق که با مشارکت اهل منطقه باشد، استقبال می‌کنیم. ما معتقدیم لازم بود از سوریه نیز به عنوان همسایه مهم عراق در این اجلاس دعوت به عمل می آمد. البته در خصوص امنیت و توسعه پایدار منطقه با رهبری سوریه در تماس و مشورت هستیم و در مورد اجلاس بغداد و تاکید بر نقش مهم کشورهای منطقه در هرگونه ابتکار منطقه ای با دمشق مشورت مستقیم خواهیم داشت.

«مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق، «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه، «عبدالله دوم» شاه اردن، «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر، «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر، «مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه از جمله حاضران در این نشست بودند و به ایراد سخنرانی پرداختند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما