یک مقام ارشد طالبان مطرح کرد:

درخواست طالبان از آمریکا در خصوص پول های بلوک شده افغانستان

کدخبر: 439339
اقتصادنیوز : یک مقام ارشد طالبان از آمریکا خواست حدود 10 میلیارد دلار از پول‌های بلوکه شده افغانستان در بانک‌های آمریکایی را آزاد کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، وزیر مهاجرین طالبان از آمریکا خواست بخشی از پول‌های بلوکه شده افغانستان را آزاد کند.

«خلیل‌الرحمان حقانی» وزیر مهاجرین و بازگشت‌کنندگان طالبان، در نشستی از آمریکا خواست حدود 10 میلیارد دلار از پول‌های بلوکه شده افغانستان در بانک‌های آمریکایی را آزاد کند. 

وی همچنین خواستار آزادسازی میلیاردها دلاری شد که در قالب کمک‌های بین‌المللی برای بازسازی اقتصادی به افغانستان اختصاص یافته بود.

وزیر مهاجرین طالبان همچنین خواستار همچنین خارج کردن اسامی سران طالبان از لیست سیاه آمریکا نیز شد.

این در حالی است که واشنگتن ماه گذشته دارایی‌های دولت افغانستان و همچنین ذخایر طلای آن را در بانک‌های آمریکایی مسدود کرد.

همچنین امروز طالبان در بیانیه‌ای نسبت به قرار دادن اسامی برخی اعضای جدید کابینه افغانستان در لیست تحریم‌های آمریکا هشدار داد.

طالبان در این بیانیه اعلام کرد، موضع اخیر پنتاگون که برخی از اعضای کابینه امارات اسلامی یا اعضای خانواده شبکه حقانی در لیست سیاه آمریکا قرار دارند، نقض آشکار توافقنامه دوحه بوده که نه به نفع ایالات متحده و نه به نفع افغانستان است.

تیتر یک
  • اتحادهای جدید به مثابه ابزار اعمال قدرت آمریکا در جهان

    ترک خاک افغانستان، تاکید بر هدف محوری مهار چین، و در اولویت قرار گرفتن اتحاد‌های قدیمی آنگلوساکسونی در برابر اتحاد‌های…

از دست ندهید
بلیط هواپیما