رایزنی قالیباف با نخست وزیر عراق درباره اربعین حسینی

کدخبر: 440076
اقتصادنیوز: نخست‌وزیر عراق با رئیس مجلس درباره افزایش تعداد زائران اربعین و سفر زمینی به کربلا گفتگو شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، محمدرضا رضایی‌کوچی با اشاره به دیدار رئیس مجلس شورای اسلامی و جمعی از نمایندگان با نخست‌وزیر عراق گفت: در این جلسه بحث‌های مفصلی از سوی رئیس مجلس مطرح شد. راه‌آهن شلمچه به بصره از موضوعات مهم این جلسه بود. زیرا این راه هم می‌تواند نقش ویژه‌ای در ارتباط اقتصادی بین ایران، عراق و سوریه داشته باشد.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه ایران از یک سو به سمت هند، چین و افغانستان ارتباط ریلی داشته و از سوی دیگر در تلاش برای اتصال به راه‌آهن بصره است می‌تواند از طریق جابجایی کالا به اقتصاد کشور کمک بسیار مهمی شود. نخست‌وزیر عراق قول داد در این راستا گام‌های اساسی برداشت شود.

رئیس کمیسیون عمران مجلس اظهار کرد: کامیون‌هایی که برای جابجایی بار به عراق و از طریق این راه به سایر کشورها تردد می‌کنند، مقرر شد کامیون‌های ایرانی به‌طور مستقیم بتوانند از مرز عراق عبور کرده و وارد این کشور شوند و بالعکس کامیون‌های عراقی هم بتوانند به راحتی وارد مرز و کشور ایران شوند.

رضایی‌کوچی افزود: علاوه بر این قول‌هایی در مورد افزایش تعداد زائران اربعین داده شد. مقرر شد علاوه بر راه‌های هوایی، راه‌های زمینی نیز زائران بتوانند در ایام اربعین در عراق حضور یابند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما