نخست‌وزیر عراق؛

توافق با ایران درخصوص توسعه مبادلات تجاری و اقتصادی

کدخبر: 440972
اقتصادنیوز : نخست‌وزیر عراق با اشاره به سفر اخیر خود به ایران اعلام کرد که با تهران درباره توسعه مبادلات تجاری و اقتصادی به توافق رسیده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق، بعدازظهر امروز (پنجشنبه)، در جلسه هیأت دولت جزئیاتی درباره سفیر اخیر خود به ایران ارائه کرد.

 مصطفی الکاظمی در این خصوص گفت: «گفت‌و‌گوهای ما در جریان سفر به ایران ثمربخش بود». نخست‌وزیر عراق ادامه داد: «با ایران بر سر توسعه مبادلات تجاری و اقتصادی میان دو کشور به توافق رسیدیم».

نخست‌وزیر عراق، روز یکشنبه، هفته جاری در صدر هیأتی بلندپایه وارد تهران شد و با مقامات جمهوری اسلامی ایران از جمله  سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور ایران دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

«سعید خطیب زاده» سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، روز دوشنبه، در نشست هفتگی با خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره نشست ابراهیم رئیسی و مصطفی الکاظمی نخست توضیح داد: «سفر الکاظمی در راستای روابط بسیار نزدیک ایران و عراق انجام شد. نخست وزیر عراق به عنوان اولین مقام ارشد خارجی بعد از تحلیف به ایران سفر کرد و هیأت بلندپایه‌ای را به همراه داشت و گفت‌وگوهای بسیار خوبی در تهران انجام و تمرکز بر مسائل اقتصادی و تجاری و پروژه‌های در دست اجرا بود، مثل پروژه راه‌آهن بصره - شلمچه و همکاری‌ها در حوزه‌های انرژی، نفت و گاز و... بود».

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران همچنین گفت: «درباره دو موضوع خاص تبادل نظر شد. یکی در حوزه تسهیل روادید تردد اتباع دو کشور و همچنین در خصوص زوار اربعین».

تیتر یک
  • مروری بر معاملات بازار سهام در هفته اول آبان؛

    روز چهارشنبه ارزش معاملات خرد سهام به کمترین میزان در ۴ ماه اخیر رسید.

از دست ندهید
بلیط هواپیما