اعلام آمادگی امارات برای سرمایه‌گذاری در بازسازی سوریه

کدخبر: 442737
وزیر انرژی امارات در دیدار با وزیر منابع آبی سوریه گفت که ابوظبی حاضر است به همکاری خود در بازسازی سوریه ادامه دهد و بر سرمایه‌گذاری خود بیافزاید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس؛ «تمام رعد» وزیر منابع آبی سوریه با «سهیل المزروعی» وزیر انرژی امارات عربی متحده دیدار کرد. این دیدار در مقر مرکز تجاری دبی صورت گرفت.

پایگاه خبری الخلیج الجدید گزارش داد که در این دیدار امارات برای افزایش همکاری با دولت سوریه در زمینه‌های آب و انرژی اعلام آمادگی کرده است.

رعد در این دیدار گفت: «دولت سویه با وجود جنگ ظالمانه، تحریمهای یکجانبه و تخریب سازمان‌یافته زیر ساختهای خود توسط گروههای تروریستی، همچنان از پروژه‌های آبیاری، ارائه آب مجانی برای آبیاری محصولات، سدسازی و احداث سیستمهای آبیاری حمایت می‌کند».

وی گفت که دولت سوریه تمایل دارد در این زمینه همکاری خود را با امارات افزایش دهد.  

المزروعی هم گفت که امارات به «فعالیت مشترک عربی به ویژه در بخش آب، باور دارد و از انتقال تجربه خود در زمینه خصوصی‌سازی بخشهای مهم، تبادل تجارب و حمایت از طرحهای سرمایه‌گذاری در سوریه استقبال می‌کند».

این وزیر اماراتی تأکید کرد: «سوریه از کشورهای زیبای جهان و مقصد مهم گردشگری بسیاری از مردم است. امارات با هدف افزایش توسعه سوریه و بازگشت وضعیت به دوران پیش از بحران، آماده همکاری است».

طرفین در این دیدار بر ادامه همکاری و تماس با یکدیگر تأکید کردند.

امارات در دسامبر سال 2018 سفارت خود را پس از هفت سال، در دمشق بازگشایی کرد.

در همین ارتباط، خبرگزاری آناتولی ترکیه بعد از ظهر امروز گزارش داد که کشورهای عربی به این نتیجه رسیده‌اند که باید روابط خود هر چه سریعتر با دولت سوریه احیا کنند

تیتر یک
  • جهان باید خود را برای یک ایران هسته ای آماده کند

    به صورت مشهودی طی دو سال اخیر تعادل استراتژیک دچار تحول شده است، چرا که سیاست آمریکا در مجازات ایران از طریق تحریم ها…

از دست ندهید
بلیط هواپیما