خسارت 2.5 میلیون دلاری به ناو آبی-خاکی نیروی دریایی آمریکا

کدخبر: ۴۴۵۵۷۰
نیروی دریایی آمریکا پس از شش ماه پنهان کاری، سرانجام تایید کرد که یک فروند کشتی رزمی دوزیست این کشور دچار خرابی گسترده شده است.
خسارت 2.5 میلیون دلاری به ناو آبی-خاکی نیروی دریایی آمریکا

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس؛ نیروی دریایی آمریکا پس از 6 سکوت سرانجام تایید کرد که یک فروند کشتی رزمی آبی-خاکی این کشور در آوریل دچار خرابی گسترده شد.

 به نوشته وبگاه «نیوی تایمز» این سانحه که از نوع کلاس  گزارش شده در 14 آوریل زمانی که کشتی «کرسارج» در آزمایشگاه دریایی ویرجینیا بود، رخ داد. این حادثه تا ماه گذشته در گزارش حادثه مرکز ایمنی نیروی دریایی امریکا گزارش نشده بود. حوادث کلاس   A  شامل خسارت دستکم 2.5 میلیون دلاریا از کار افتادگی کلی است.

این گزارش نشان می دهد که دیزل ژنراتور این کشتی دوزیست نیروی دریایی آمریکا  به طور قابل توجهی آسیب دیده است. به گفته مرکز ایمنی نیروی دریایی آمریکا ، ژنراتور این کشتی باید تعویض شود، کاری که انتظار نمی‌رود تا ژانویه به پایان برسد.

مقام‌های نیروی دریایی آمریکا علت افشا نکردن این گزارش را پس از گذشت 6 ماه  به گردن سطوح مختلف سیستم گزارش دهی و تاخیر آن انداخته‌اند. این ناو، یک کشتی تهاجمی آبی، خاکی نیروی دریایی ایالات متحده و طول آن  ۲۵۷ متر است. این کشتی سال ۱۹۹۲ ساخته شد.

در حادثه ای دیگر، رسانه‌های آمریکایی از سقوط یک فروند جنگنده «اف-۱۸ سوپر هورنت» تک کابین نیروی دریایی آمریکا در یکی از ایالت‌‌های این کشور خبر دادند. 

یک فروند جنگنده اف-۱۸ نیروی دریایی آمریکا  بعد از ظهر دوشنبه به وقت محلی در پارک ملی «دث ولی» در کالیرفنیا سقوط کرد. نیروی دریایی آمریکا بعد از یک روز از این حادثه در روز سه شنبه از سقوط این جنگنده خبر داد. به گزارش نیروی دریایی آمریکا، خلبان این جنگنده موفق به پریدن از این جت به بیرون شد و  در بیمارستانی در لاس وگاس تحت نظر پزشکان قرار دارد.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید