تصمیم جدید اسرائیل علیه ایران /دیدار با مقامات آمریکایی درباره برجام

کدخبر: 445632
سفر وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به آمریکا در حالی است که مذاکرات غیرمستقیم آمریکا و ایران برای احیای توافق هسته‌ای به بن بست رسیده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی قصد دارد در سفر هفته آینده به آمریکا با مقام‌های ارشد دولت بایدن درباره ایران بحث و رایزنی کند.

دفتر یائیر لاپید وزیر خارجه اسرائیل اعلام کرد: لاپید طی روزهای 12 تا 14 اکتبر در واشنگتن خواهد بود و در جریان این سفر قرار است با آنتونی بلینکن وزیر خارجه، جیک سالیوان مشاور امنیت ملی و کامالا هریس معاون رئیس جمهور آمریکا دیدار و گفت وگو کند.

بر اساس این گزارش، سفر وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به آمریکا در حالی است که مذاکرات غیرمستقیم آمریکا و ایران برای احیای توافق هسته‌ای به بن بست رسیده است.

وبگاه اکسیوس نیز فاش کرده است که اسرائیل اکنون به دنبال طراحی یک طرح جایگزین برای شرایطی است که مذاکرات آمریکا با ایران با شکست روبرو شود.

یک مقام ارشد دولت آمریکا در این باره گفت: بی شک ما همچنان پایبند و متعهد به یک مسیر دیپلماتیک هستیم. ما تصور می کنیم که بهترین راهکار برای محدودکردن برنامه هسته‌ای ایران و به عقب برگرداندن پیشرفت هایی که ایران طی سال های اخیر در زمینه هسته‌ای به دست آورده است، مسیر دیپلماتیک است. ولی واضح است که اگر این مسیر کارایی نداشته باشد، سایر مسیرها را دنبال خواهیم کرد و به طور متعهد و پایبند به این مساله هستیم که اجازه دستیابی ایران به سلاح اتمی را ندهیم.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما