آغاز انتقام از اسرائیل/ واکنش بسیار سخت خواهد بود

کدخبر: 447228
جنگنده‌های اسرائیلی و آمریکایی دیشب به تعدادی از مقرهای نیروهای متحد در منطقه تدمر تعرض کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، پایگاه خبری «یو نیوز»، امروز (پنجشنبه- ۱۴ اکتبر)، خبر داد که اتاق عملیات مشترک متحدان سوریه تصمیم گرفته است به تجاوز بامدادی رژیم صهیونیستی پاسخ دهد.

بر اساس این گزارش، اتاق عملیات مشترک متحدان سوریه اعلام کرد: «جنگنده‌های اسرائیلی و آمریکایی دیشب به تعدادی از مقرهای نیروهای متحد در منطقه تدمر تعرض کردند. اهدافی که هدف حمله قرار گرفتند، عبارت بودند از چند مرکز گردهمایی جوانان و مراکز خدمات‌رسانی».

اتاق عملیات مشترک متحدان سوریه اضافه کرد:‌ «در پی این تجاوز، تعدادی از برادران مجاهد شهید و مجروح شدند؛ اما اگر [نیروها] مستقر نبودند،‌تعداد شهداء بسیار بیشتر می‌شد».

در ادامه آمده است: «مأموریت و حضور مشروع ما در سوریه همواره برای کمک به کشور سوریه و تحت نظارت این کشور برای مقابله با تروریست‌ها و طرح تکفیری به‌ویژه داعش بوده است. طی چند سال گذشته ما از جانب دشمن اسرائیلی و آمریکایی در معرض تعرض‌هایی قرار گرفتیم و آن‌ها تلاش داشتند ما را به نبردهای حاشیه‌‌ای بکشانند که این جزء اولویت حضور ما در سوریه نبود».

اتاق عملیات مشترک متحدان سوریه ادامه داد:‌ «بهانه صهیونیست‌ها این بود که آن‌ها با تسلیحات نقطه‌زن و تجهیزاتی که برای رژیم غاصبشان خطرناک بود، مقابله می‌کنند. با توجه به آنچه گفته شد و پس از حمله‌ای که از آسمان اردن و منطقه التنف که تحت اشغال آمریکایی‌هاست شروع شد، فرماندهی اتاق عملیات تصمیم گرفته است برای انتقام شهدا و خون مجروحان را بگیرد».

اتاق عملیات مشترک متحدان سوریه در پایان تأکید کرد: «واکنش بسیار سخت خواهد بود».

همزمان با این اعلام، رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش دادند که تل‌آویو حریم هوایی جولان اشغالی را به روی هواپیماهای غیرنظامی بسته است.

رسانه‌های رسمی سوریه بامداد امروز از حمله هوایی جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به استان «حمص» خبر دادند.

خبرگزاری رسمی سوریه «سانا» دقایقی بعد به نقل از یک منبع در ارتش این کشور گزارش داد: «حدود ساعت ۲۳:۳۴ شامگاه سیزدهم اکتبر ۲۰۲۱، دشمن اسرائیلی حمله هوایی را از سمت منطقه التنف به سمت منطقه تدمر انجام داد و یک برج ارتباطی و برخی نقاط اطراف آن را هدف قرار داد که منجر به مقداری خسارت مادی شد».

این رسانه سوری همچنین خبر داد که در جریان این حمله علاوه بر خسارات مادی،  ۱ سرباز سوری کشته و ۳ نفر دیگر نیز مجروح شدند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما