رئیس جمهور ارمنستان برای اولین بار وارد عربستان سعودی شد

کدخبر: 450660
رئیس جمهور ارمنستان با اشاره به سفر تاریخی خود به عربستان سعودی، اعلام کرد که به منظور ایجاد و توسعه روابط با ولی‌عهد سعودی رایزنی کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس؛ «آرمن سرکیسیان»‌ رئیس‌ جمهور ارمنستان، چهارشنبه، در اولین سفر خود به عربستان سعودی وارد ریاض شد.

 رئیس‌‌جمهور ارمنستان در حساب کاربری خود در شبکه توئیتر در ارتباط با این سفر اعلام کرد که با «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی دیدار و گفت‌و‌گو کرده است.

او در ادامه نوشت که با بن سلمان درباره ضرورت توسعه روابط میان دو کشور بحث و تبادل نظر کرده است.

سرکیسیان همچنین اظهار داشت که روابط تاریخی خوب میان ارمنستان و عربستان سعودی اساس خوبی را برای ایجاد روابط میان دو کشور فراهم خواهد کرد.

این در حالی است که خبرگزاری رسمی امارات (وام) نیز گزارش داد که رئیس جمهور ارمنستان با «محمد بن زاید» ولی‌عهد این کشور دیدار کرده است.
22LbgsnlcgrR

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی امارات،‌ دو طرف درباره توسعه روابط اقتصادی و همچنین مسائل منطقه با یکدیگر گفت‌و‌گو کرده‌اند.

آرمن سرکیسیان در حالی به عربستان سعودی سفر کرده است که روابط این کشور با ترکیه و جمهوری آذربایجان وارد تنش شده است.

شبکه «المیادین» در گزارش خود در ارتباط با این سفر عنوان کرد که به نظر می‌رسد ارمنستان به‌ویژه با توجه به رشد نقش ریاض در قفقاز و منطقه به دنبال ایجاد روابط رسمی با عربستان سعودی است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما