اجازه مهمی که آمریکا به احمد مسعود داد

کدخبر: 450899
علی میثم نظری، مسئول روابط خارجی جبهه مقاومت ملی افغانستان پنجشنبه در توییتی خبر داد که دفتر "نمایندگی بین المللی جبهه مقاومت ملی افغانستان" بزودی در واشنگتن رسما باز می‌شود.

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از عصر ایران، 'جبهه مقاومت ملی افغانستان ' به رهبری احمد مسعود اجازه گشایش دفتری در واشنگتن را از وزارت دادگستری آمریکا گرفته است.

بنابر گزارش بی بی سی، علی میثم نظری، مسئول روابط خارجی جبهه مقاومت ملی افغانستان پنجشنبه در توییتی خبر داد که دفتر "نمایندگی بین المللی جبهه مقاومت ملی افغانستان" بزودی در واشنگتن رسما باز می‌شود.

پس از تسلط طالبان بر کابل در ۱۵ آگوست، آمریکا حدود ۱۰ میلیارد دارایی‌های ارزی افغانستان را مسدود کرده است و دولت طالبان را نیز به رسمیت نشناخته است.

با وجود تقاضاهای مکرر مقام‌های طالبان، وزارت دارایی آمریکا آزاد کردن این پول را رد کرده است.

اجازه‌نامه گشایش این دفتر در سایت ثبت سازمان‌های خارجی وزارت دادگستری آمریکا نیز نشر شده است.

متن اجازه نامه وزارت دادگستری آمریکا برای گشایش دفتری به نام "نمایندگی بین المللی جبهه ملی مقاومت افغانستان" در واشنگتن که در تاریخ ۲۶ اکتبر صادر شده است.

سایت خبری آمریکایی "آکسوس" نوشته که گرفتن اجازه این دفتر پس از آن انجام شده که شش هفته پیش این جبهه "گروه سیاستگذاری سونروم" که یک سازمان غیرانتفاعی است، را برای لابی‌گری در واشنگتن استخدام کرد.

این دفتر به منظور "لابی‌گری در حکومت، سازمانهای بین المللی و نهادهای سیاسی دیگر" ایجاد شده است.

یک شرکت لابی‌گری این کار را به طور مجانی یا "پرو بونو" انجام می‌دهد. این شرکت گفته که کارهایی را می‌پذیرد که گروهای لابی‌گر دیگر اکثرا در انجام آن اکراه ‌داشته‌اند. 

قبلا، لیندسی گراهام، سناتور و مایک والتز، عضو مجلس نمایندگان آمریکا از جو بایدن خواسته بودند که احمد مسعود و امرالله صالح، رهبران جبهه مقاومت ملی را به عنوان "نمایندگان قانونی دولت افغانستان" به رسمیت بشناسد. 

در دهه ۹۰ میلادی که گروه طالبان بار نخست بر بیشتر افغانستان تسلط پیدا کرد، جبهه مقاومت ضد طالبان، رسمیت بین المللی و سفارت این کشور را در آمریکا و سازمان ملل متحد همچنان در اختیار خود داشت.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از آخرین تحولات بازار طلا و ارز پایتخت

    اقتصادنیوز : بازار ارز و طلا امروز چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ شاهد صعود قیمت دلار ، قیمت سکه و قیمت طلا بود. قیمت درهم نیز…

از دست ندهید
بلیط هواپیما