ایران و چین درباره غیرقانونی بودن تحریم‌ها مواضع مشترک دارند

رایزنی برجامی ایران و چین

کدخبر: 451579
اقتصادنیوز: معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران از گفت‌وگوی برجامی با همتای چینی خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز و به نقل از خبرگزاری فارس، «علی باقری» معاون سیاسی وزیر امور خارجه عصر امروز (دوشنبه) در توئیتی به گفت‌وگوی تلفنی‌اش با معاون وزیر خارجه چین اشاره کرد و نوشت: در یک گفت‌وگوی تلفنی دوستانه و ثمربخش با آقای «ما ژائو» معاون وزارت خارجه چین، از مواضع مثبت و تعاملات سازنده چین قدردانی کردم.

وی افزود: ایران و چین به عنوان شرکایی قابل اعتماد، در خصوص غیرقانونی بودن تحریم‌های یکجانبه آمریکا و اهمیت حاکمیت قانون در روابط بین‌الملل موضع مشترکی دارند.

وی در توئیت دیگری نوشت: لغو تحریم‌ها علیه اشخاص و نهادهای ایرانی و طرف‌های ثالث و تضمین به عدم تکرار مورد تاکید قرار گرفت. رایزنی‌ها بین دو طرف در مورد طیفی از موضوعات به‌ویژه در عرصه بین‌المللی در آینده ادامه خواهد یافت.

پیش از این علی باقری به بروکسل و از آنجا هم به مسکو سفر کرد و ضمن رایزنی با «انریکه مورا» هماهنگ کننده کمیسیون مشترک برجام در پایتخت بلژیک در سفر به مسکو با سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه به گفت‌وگو نشست. باقری و مورا توافق کردند که تا پیش از پایان ماه نوامبر مذاکرات ایران و گروه ۱+۴ از سر گرفته شود.

سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه نیز امروز در نشست هفتگی با خبرنگاران اعلام کرد که این هفته تاریخ مذاکرات اعلام خواهد شد.

وی گفت: ایران و اتحادیه اروپا به عنوان هماهنگ کننده برجام در بروکسل به تاریخ برگزاری اولین دور جدید گفت‌وگوها در وین نزدیک شدند و در همین خصوص نوامبر (پیش از پایان نوامبر) اعلام شد و دو طرف توافق کردند و در هفته جاری بعد از مشورت با تمام طرف‌های ۱+۴ به شمول چین و روسیه، تاریخ قطعی که مناسب همه باشد و نه فقط مناسب ایران، اعلام خواهد شد.

 

  • 12
تیتر یک
  • نمادهای تأثیرگذار بر شاخص بازار سهام امروز

    اقتصادنیوز: امروز یکشنبه ۷ آذر ماه، ارزش معاملات در بازار سهام سقوط کرد و به کمترین میزان در ۶ ماه اخیر رسید. به نظر…

از دست ندهید
بلیط هواپیما