اعتراف آمریکا به توقیف نفتکش در دریای عمان

کدخبر: 452118
اقتصادنیوز: یک مقام دفاعی آمریکا توقیف نفتکش ایرانی از سوی نیرو‌های سپاه پاسداران را تایید کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، یک مقام دفاعی آمریکا به نیوزویک گفت که نیرو‌های سپاه پاسداران ایران هفته گذشته یک نفتکش را در دریای عمان توقیف کردند، این در حالی است که نیرو‌های آمریکایی فقط نظاره گر این حادثه بودند و با سپاه پاسداران مقابله نکردند.

 

 ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا که در بحرین مستقر است درباره شکست عملیات دزدی دریایی و سرقت نفت ایران از سوی آمریکا در دریای عمان سکوت کرد. 

این ناوگان اعلام کرد که گزارش‌ها درباره این حادثه را مشاهده کرده است، اما اطلاعاتی برای ارائه در خصوص عملیات سپاه پاسداران ایران ندارد.

ساعاتی پیش آمریکا در اقدامی خصمانه یک نفتکش را که حامل نفت صادراتی ایران بود در آب‌های دریای عمان مصادره کرد و با انتقال محموله نفت آن به یک نفتکش دیگر آن را بسوی مقصدی نامعلوم هدایت کرد.

روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با اقدام به موقع و و مقتدرانه جان برکفان دلاور نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، عملیات نیروی دریایی ارتش تروریست امریکا برای سرقت نفت جمهوری‌اسلامی ایران در دریای عمان ناکام ماند.

این اطلاعیه می‌افزاید: امریکایی‌ها در این اقدام یک نفتکش حامل نفت ایران را در آب‌های دریای عمان سرقت کردند و با انتقال محموله نفت به یک نفت کش دیگر، آن را به سوی مقصدی نامعلوم هدایت کردند.

در این اطلاعیه با اشاره به اقدام همزمان دلاورمردان نیروی دریایی سپاه در ناکام سازی این عملیات، آمده است:رزمندگان نیروی دریایی سپاه با اجرای عملیات هلی برن بر روی عرشه نفتکش حامل نفت سرقت شده، آن را تصرف و به سوی آب‌های سرزمینی ایران هدایت کردند.

این اطلاعیه تصریح کرده است: نیرو‌های ارتش تروریست امریکا در ادامه با استفاده از چندین فروند بالگرد و ناو جنگی به تعقیب نفتکش پرداختند، اما با ورود قاطعانه و مقتدرانه جان برکفان نیروی دریایی سپاه ناکام ماندند.

در اطلاعیه روابط عمومی کل سپاه با اشاره به تلاش نافرجام مجدد امریکایی‌ها برای تقویت توان خود با استفاده از استعداد بیشتر و گسیل چندین ناو جنگی دیگر برای سد کردن مسیر حرکت نفتکش آمده است: آمریکایی‌ها با درک آمادگی و قاطعیت رزمندگان شجاع و غیرتمند نیروی دریایی سپاه برای رویارویی با هر نوع ماجراجویی و تهدید علیه منافع ملت ایران، از ادامه ماجرا منصرف و منطقه را ترک کردند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما