در نشست ستاد رسانه‌ای مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی مطرح شد؛

حاج قاسم ، سیدالشهدا گام دوم انقلاب

کدخبر: 453456
اقتصادنیوز: معاون سیما در نشست ستاد رسانه‌ای مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی با تأکید بر اینکه تجلیل از حاج قاسم سلیمانی تنها تجلیل از شخص نیست، گفت: این شهید والامقام نماد اصلی متعهد بودن به آرمان‌های اصیل انقلاب اسلامی است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، حمید شاه آبادی معاون سیما در نشست ستاد رسانه‌اى مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی در آستانه دومین سالگرد شهادت ایشان، ضمن قدردانی از زحمات فروغی مدیر شبکه سه و دبیر پیشین این ستاد گفت: اگر بخواهیم دلیل پرداختن ویژه به شهادت حاج قاسم را مورد کنکاش و بررسی قرار دهیم احتیاج به توجه و تأمل عمیق‌تری داریم و رسیدن به این پاسخ ما را پرانگیزه‌تر خواهد کرد.

معاون سیما افزود: واقعیت آن است که در دوران 8 سال دفاع مقدس و دفاع از حرم، شخصیت‌ها و فرماندهانی که از خود رشادت‌ها و دلاوری‌های کم‌نظیری به یادگار گذاشتند کم نبودند اما باید توجه داشت یک مهم حاج قاسم را از سایرین متمایز کرده است.

وى ادامه داد: آن چه که حاج قاسم را متفاوت کرده است و رهبر معظم انقلاب به آن توجه داشتند و موجب شد تا ایشان شهادت سردار دل‌ها را به عنوان یک مکتب در این بازه زمانی نامگذاری کنند، استمرار و پایمردی آن شهید والامقام است. حاج قاسم در جایگاه فرماندهى با همان اندیشه‌های سال‌های ابتدایی انقلاب و دوری از همه تعلقات و دل کنده از همه دنیا، بر همان مسیر سال 1357 ، مستدام بود.

شاه آبادى تصریح کرد: تجلیل از حاج قاسم تنها تجلیل از یک شخصیت نیست، چرا که ایشان کسی بود که در بستری رشد کرد که در گذر زمان، بدون اینکه هیچ فاصله‌ای با آرمان‌های اصیل انقلاب پیدا کند و بی‌تعلق به لذات دنیوی، مسیر الهى را دنبال می‌کرد.

وی سردار دل‌ها را نماد اصلى بازگشت انقلاب به آرمان‌های اصیل خود توصیف و تصریح کرد: در آغازین روزها و ماه‌های گام دوم انقلاب اسلامی، نظام اسلامى نخستین شهید برجسته خود را تقدیم انقلاب کرد و حاج قاسم را باید به عنوان سیدالشهدا گام دوم انقلاب اسلامی نام نهاد.

معاون سیما تأکید کرد: رسانه وظیفه دارد این الگوی ارزشمند تقوی، ایمان، صبر و اخلاق را به همگان معرفی کند. حاج قاسم یک شخصیت کاملاً در دسترس و قابل باور به ویژه برای نسل جدید است که به خاطر برخی زنگارهایی که در این چند ساله در برخی رده‌های مدیریتی نقش بسته است، حکم کیمیا را دارد.

وی ادامه داد: این ویژگی می‌تواند موتور متحرکه کشور برای تحقق گام دوم انقلاب باشد و ما اگر بتوانیم با تمرکز بر ویژگی‌های شخصیتی و بهره‌مندی از این سرمایه عظیم خدادادی، گام برداریم تنها در مرحله تجلیل از یک شخص متوقف نمی‌شویم بلکه به یک مکتب غنی دست می‌یابیم و باید توجه داشت هیج نهاد و سازمانی به اندازه رسانه ملی نمی‌تواند در این مأموریت، نقش آفرینى مؤثر کند.

وی ادامه داد: برای دومین سالگرد شهادت حاج قاسم باید برنامه‌ریزی‌ها سطح بندی شود و مهمترین آن انجام کارهای عمیق‌‌تر، ماندگارتر و استدلالی‌تر و تولیدات جریان‌ساز است.

معاون سیما گفت: این که تحولات منطقه و حتی مسیر حرکت انقلاب در دستیابى به تمدن نوین ‌اسلامی دارای چه فراز و فرودی بعد از شهادت حاج قاسم شده است، باید در اولویت ستاد رسانه‌ای مکتب حاج قاسم سلیمانی در دومین سالگرد شهادت ایشان قرار بگیرد.

معاون سیما ادامه داد: در برنامه‌ریزی‌ها باید به شیطنت‌ها و عملیات روانى دشمنان هم توجه کنیم و هوشیارانه حواشی و هجمه‌هایی را که همواره رسانه‌های معاند علیه جمهوری اسلامی به راه می‌اندازند رصد و خنثى کنیم.

مجید زین العابدین مدیر شبکه یک و دبیر ستاد رسانه‌اى مکتب شهید حاج قاسم سلیمانى با اشاره به هم‌افزایى همه امکانات رسانه‌اى براى پرداختن به دومین سالگرد شهادت گفت: پیش‌تر برنامه‌ها و پیش‌بینى‌هاى شبکه‌هاى سیما به دبیرخانه ارسال شده و همچنین جلساتى با نهادها و دستگاه‌هاى فرهنگى خارج از رسانه ملى برگزار شده است.

در این نشست محمدرضا جعفری جلوه مدیر شبکه دو، علی فروغی مدیر شبکه سه، مسعود معینی‌‌پور مدیر شبکه چهار، سعید اشناب مدیر شبکه پنج، جواد شیخ اکبری مدیر شبکه قرآن، سیدسلیم غفوری مدیر شبکه افق و محسن یزدی مدیر شبکه مستند، مجتبی ایزدی دبیر کمیته محتوایی، حسین فراهانی‌نیک دبیر کمیته برنامه‌ریزی، حمید خواجه‌نژاد دبیر کمیته اطلاع‌رسانی، حامد فاتحی مسئول اجرایی و هماهنگی و مهدی ترابیان ‌نماینده مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی حضور داشتند و به بیان دیدگاه‌ها و ایده‌های خود برای دومین سالگرد شهادت سردار دل‌ها پرداختند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما