معاون تعاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی منصوب شد

کدخبر: 453481
مهدی مسکنی با حکم وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به‌ سمت معاون تعاون وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی منصوب شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تاسی از تاکیدات رهبری نسبت به موضوع جوانگرایی اهتمام ورزیده و در عین حال سوابق مدیریتی به ویژه مدیریت جهادی را برای انتخاب خود مد نظر قرار داده است. 

مسکنی متولد ۱۳۶۲ و دارای کارشناسی ارشد مدیریت است. وی کارنامه درخشانی در زمینه‌های مختلفت به ویژه حوزه‌های اجتماعی دارد. تجربیات اشتغال زایی و توانمند سازی مردم پایه و تعاون محور مسکنی حاکی از آن است که گزینه مناسبی برای این پست انتخاب شده است. 

به نقل از پایگاه عصر قانون، کسی که از سوی وزیر رفاه برای معاونت در وزارت تعاون و رفاه منصوب شده، در سال های ۸۹ تا ۹۱ برترین جوان کشور در عرصه فعالیت های اجتماعی بوده است. همچنین وی جوان برگزیده شهر تهران در حوزه اجتماعی از سوی شهردار وقت در سال ۸۷ است. 

مسکنی در سال‌های ۸۱ تا ۸۲ مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد-علوم تحقیقات بوده است. در همین سال‌ها مدیر مسئول پایگاه خبری ندای صبح، اولین پایگاه خبری آسیب های اجتماعی نیز بوده است. 

وی سوابق طولانی مدتی را در کارنامه مدیریتی خود دارد. به عنوان مثال مسکنی سابقه مدیریتی ۱۰ ساله به عنوان مدیرعامل خیریه بنیاد رشد را در کارنامه خود دارد. همچنین در این سال ها دبیر و مسئول گروه جهادی رشد ایران نیز بوده است. 

سوابق مدیریتی

دبیر انجمن علمی غذا و تغذیه، مدیر عامل تعاونی مسکن بنیاد رشد، رئیس هیئت مدیره انجمن نو اندیشان تغذیه ایران، مسئول کارگروه معین اشتغال سرمایه گذاری جوانان استان تهران، دبیر اشتغال زایی و توانمند سازی استانداری تهران، مشاور استانداراستانداری تهران، عضو هیئت مدیره و هیئت موسس شرکت سخا با موضوع سرمایه گذاری ، خیریه و اشتغال در مناطق محروم کشور، بازرس ویژه شهرداری تهران، دبیرکل ستاد بازسازی زلزله ارسباران و عضویت در هیئت مدیره شرکت رشد اندیش پارسیان از دیگر فعالیت‌های مدیریتی وی در گذشته است.

 

سوابق رفاهی 

مسکنی در سالهای ۹۲ تا ۹۶ عضو شورای اجتماعی شهرداری تهران بوده است، کما اینکه سوابق دیگری در کارنامه وی در حوزه رفاهی با شهرداری تهران نیز بوده است. وی علاوه بر اینکه عضو کمیته مطالعات راهبردی بهداشت و سلامت شهر تهران در سال ۸۷ بوده است، همچنین در خصوص ابعاد مختلف رفاه اجتماعی و بررسی موارد تشدید کننده وتقلیل کننده آن با همکاری شهرداری تهران و وزارت کار و رفاه اجتماعی مطالعاتی را انجام داده است. 

تحقیق در خصوص نقش مشاغل خانگی و کوچک در کاهش رفع فقر، انجام مطالعات و پژوهش در خصوص مدیریت بحران و مشارکت های مردمی وارائه طرح از دیگر مطالعات وی در حوزه اجتماعی است. 

 

سوابق جهادی

 مهدی مسکنی را باید به اقدامات و فعالیت های جهادی شناخت. وی سابقه عضویت شورا و هیئت موسس شورای مطالعات و هدایت حرکت های جهادی کشور را دارد. همچنین معاون امور بین الملل مرکز مطالعات و هدایت حرکت های جهادی کشور نیز بوده است. دبیر و عضو هیئت مدیره قرارگاه جهادی امام رضا (ع( و دبیر کل قرارگاه شهید جعفری از دیگر فعالیت‌های جهادی مسکنی است. 
پروژه های مختلف جهادی تحت مدیریت وی به اجرا در آمده است که همین نشان می دهد سابقه مدیریتی مسکنی در این حوزه کمک شایانی در معاونت وزارت تعاون خواهد کرد. اجرای مدل فروش محصولات روستایی در بستر اینترنت به منظور احیای روستا برای قرارگاه جهادی امام رضا (ع)، اجرای طرح سازماندهی کمک به محرومین و نیازمندان در بستر IT (پلتفرم سایه) برای بنیاد جهادی مهر الرضا و اجرای پروژه های تحقیقاتی و علمی در خصوص سرمایه گذاری و ارائه طرح های اقتصادی به جهت تشویق و انتقال سرمایه داران در استان های ایلام و همدان و هرمزگان از جمله این موارد است. 

مجری طرح جهاد علمی در مناطق محروم برای بنیاد رشد در استان های خراسان جنوبی ایلام و سیستان و بلوچستان نیز در سابقه فعالیت های جهادی مسکنی ثبت شده است. 

مسکنی به منظور تدوین چشم انداز حرکت های جهادی در افق ۱۴۰۴ از سوی بسیج سازندگی لوح تقدیر دریافت کرده است. 
البته که باید گفت پروژه های وی به موارد بالا خلاصه نمی شود. پژوهش و مطالعه در خصوص سند اشتغال سالانه ۱ میلیون شغل برای قرارگاه محرومیت زدایی سپاه، بررسی سند آمایش کشور با اولویت مناطق محروم به منظور تامین غذایی برای مجلس شورای اسلامی، بررسی زمینه های گردشگری و حمایت از تولید صنایع دستی کشور برای شورای امنیت ملی، کارشناسی موضوع آب و بررسی زمینه های مدیریت و هدایت در جهت آبرسانی به مناطق کم آب و بی آب برای شورای امنیت ملی و تدوین سند گردشگری و صنایع دستی با توجه به ابعاد پیشرفت روستایی و قابلیت های بوم روستایی برای شورای امنیت ملی از دیگر مواردی است که مسکنی توانسته است آن را در این سال ها مدیریت و به نتایج قابل قبولی برساند. 

فعالیت‌های فعلی

مهدی مسکنی همچنان سوابق مدیریتی چند ساله ای دارد که همچنان به قوت خود باقی است. از جمله اینکه وی عضو فعال ستاد اربعین کشور از سال ۹۳ تاکنون است. مدیرعامل و عضو هیئت مدیره بنیاد جهادی مهر الرضا، موسس و عضو هیئت مدیره فروشگاه اینترنتی روستاپ، موسس و مدیرعامل شتابدهنده جامپا، دبیر و مشاور شورای راهبردی آسیب های اجتماعی بهزیستی کل کشور و رئیس شورای نظام مسائل نظارت های میدانی مجلس شورای اسلامی از دیگر عناوینی است که می توان برای فعالیت وی در دوران کنونی ذکر کرد. 

توانمند سازی ۱۱ استان محروم در خوزستان خراسان رضوی فارس چهار محال وبختیاری اصفهان کهگیلویه و بویر احمد کرمانشاه ایالن و لرستان، احداث ۹۰۰ جایگاه دام در شهرستان آق قال، سامندهی بیش از ۲۱۵۸ مرکز خیریه در بستر IT، ساخت ۱۱۴ واحد مسکونی برای مدد جویان استا های غربی کشور از جمله کرمانشاه کردستان آذربایجان غربی ایالم و چهار محال وبختیاری و نیز تشکیل کارگروه به منظور رسیدگی به مسائل ۴۷ شهرستان کشور به منظور توسعه آن ها از جمله مواردی است که در کارنامه مسکنی به عنوان فعالیت های فوق برنامه باید ثبت کرد. 

راه اندازی غرفه های کار آفرینی برای فروش تولیدهای زنان سرپرست خانوار در استان تهران و بازسازی و احیا اجتماعی محله هرندی و امامزاده یحی و عودلاجان از جمله موارد مهم در کارنامه وی برای استان تهران است. 

کارنامه مهدی مسکنی نشان می‌دهد که از همان ابتدای جوانی در عرصه فعالیت های مدیریتی در میدان بوده است. فردی که حیطه نگاه وی به مناطق محروم بیش از هر چیز پررنگ است. امید آن می رود تزریق نیروی جوان، با تجربه و آگاه به بخش تعاون در این حوزه معاونت مذکور را از حاشیه به متن برگرداند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما