امارت اسلامی اعلام کرد

دادگاه صحرایی و عملیات خودسرانه ممنوع!

کدخبر: 454199
اقتصادنیوز: مسئولان کمیسیون تصفیه امارت اسلامی در نشستی اعلام کردند که دادگاه‌های صحرایی و عملیات خودسرانه توسط اعضای طالبان ممنوع است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل ایسنا مسئولان این کمیسیون با تاکید بر رفتار خوب اعضای طالبان با مردم افغانستان افزودند که تاکنون ده‌‎ها نفر که مخالفت تصمیمات طالبان رفتار می‌کردند از صفوف آن‌ها اخراج شده‌اند.

«شیر محمد شریف» معاون کمیسیون تصفیه گفت که از نفوذ افراد فاصد در صفوف طالبان جلوگیری شده است و با کسانی که با عنوان طالبان مردم را آزار و اذیت می‌کنند برخورد قانونی خواهد شد.

«لطیف‌الله حکیمی» رئیس کمیسیون تصفیه نیز تصریح کرد افرادی که با گروه تروریستی داعش همکاری کرده‌اند مورد عفو قرار نخواهند گرفت.

وی همچنین به نیروهای طالبان تصریح کرد که هیچکس حق ندارد نظامیان و مقامات دولت سابق افغانستان را توهین و یا تحقیر کند.

هفته گذشته نیز طالبان اعلام کرد که برای رسیدگی به شکایات مردم افغانستان علیه مسئولان ارگان‌های امنیتی این کشور دادگاه نظامی تاسیس کرده است.

«انعام‌الله سمنگانی» معاون سخنگوی طالبان اظهارداشت که براساس فرمان «هبت‌الله آخوندزاده» رهبر طالبان و برای «تنفیذ نظام شرعی، تعمیل احکام الهی و اصلاح اجتماعی» دادگاه نظامی تاسیس شده است.

وی درباره ترکیب این دادگاه گفته بود که «مولوی عبیدالله نظامی» رئیس این دادگاه، «مولوی سید آغا» و «مولوی زاهد آخندزاده» قضات این دادگاه هستند.

به گفته سمنگانی، «این دادگاه در روشنی احکام شرعی صلاحیت دارد شکایات، دعواها و عرایض علیه مسئولان و منسوبین ارگان‌های سه‌گانه امنیتی (وزارت‌های دفاع، کشور و ریاست اطلاعات) را شنیده، بررسی نموده و احکام شرعی صادر نماید، که پس از تائید محاکم سه‌گانه و رهبری امارت اسلامی افغانستان اجرایی می‌شود».

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما