تمرکز ایران در مذاکرات وین بر رفع تحریم‌ها است

خطیب زاده: خبرهای خوبی در راه است

کدخبر: 456328
خطیب زاده درباره سفر معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان به تهران توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش اقتصادنیوز، سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امورخارجه در نشست خبری خود با اصحاب رسانه، در خصوص سفر معاون نخست‌وزیر جمهوری آذربایجان و برنامه احتمالی برای دیدار روسای جمهور ایران و آذربایجان در حاشیه نشست سران اکو در عشق آباد، گفت: سفر معاون نخست‌وزیر آذربایجان سفر قابل توجه و سازنده‌ای بود و ملاقات‌های بسیار فشرده‌ای را با برخی از اعضای کابینه داشت.

احضار سفیر آلمان به وزارت خارجه/ تمرکز ایران در مذاکرات وین بر رفع تحریم‌ها است

سخنگوی دستگاه دیپلماسی با بیان اینکه همچنین دیدار مفصلی با حسین امیرعبداللهیان داشتند و پروژه‌های زیادی بحث شد، اظهار داشت: ان‌شاءالله بعد از تنش ناخواسته و غیرلازم رسانه‌ای که با درایت دو طرف از آن عبور کردیم، وارد فاز جدیدی شویم.  

خطیب‌زاده اضافه کرد: خبرهای خوب دیگری درباره روابط دو کشور در راه است و آذربایجان این سفر را مبنایی برای عملیاتی کردن برخی پروژه‌ها تعریف کرد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی همچنین در خصوص مواضع اخیر برخی از کشورهای غربی نیز گفت: مواضع رسانه‌ای برخی کشورها به نظر می‌رسد با نزدیک شدن به مذاکرات وین، بیشتر ادعای رسانه‌ای است و بهتر است همه متمرکز بر جدی بودن گفتگوهای وین باشند.  

خطیب‌زاده تصریح کرد: تمرکز ما در مذاکرات وین بر رفع تحریم‌های یکجانبه فراسرزمینی و غیرقانونی است که بر ضد ایران اعمال شده است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما