بوریس جانسون به دردسر افتاد/ او استعفا می دهد؟

کدخبر: 460535
در پی انتشار ویدئویی در جشن کریسمس سال گذشته که کارکنان دولت جانسون را در مهمانی نشان می‌داد، انگلیسی‌ها خواستار استعفای نخست وزیر شدند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، در پی انتشار ویدئویی در جشن کریسمس سال گذشته که کارکنان دولت جانسون را در مهمانی نشان می‌داد، انگلیسی‌ها خواستار استعفای نخست وزیر شدند.

به گزارش روزنامه دیلی میرور، این مهمانی در ۱۸ دسامبر ۲۰۲۰ برگزار شد. در آن زمان به دلیل قرنطینه و محدودیت‌های کرونایی، شرکت در تجمع و مهمانی غیرقانونی اعلام شده بود. با این حال، دبیر مطبوعاتی جانسون و جمعی از کارکنان دولت در آن مهمانی حضور داشتند. نخست وزیر انگلیس این اتهام را رد کرده است.

در ویدئویی که به رسانه‌های انگلیس درز کرده است، دبیر مطبوعاتی نخست‌وزیر و سایر کارکنان در حال برگزاری یک کنفرانس مطبوعاتی ساختگی هستند و درباره چگونگی پاسخ به اتهامات مبنی بر برگزاری جشن کریسمس داونینگ استریت بحث می‌کنند. ویدئوی فاش شده خشم نمایندگان مخالف را برانگیخت. آلگرا استراتن، کارمندی که در این ویدئو دیده می‌شود، روز چهارشنبه از سمت خود استعفا داد.

در جلسه روز چهارشنبه پارلمان انگلیس، جانسون برگزاری این مهمانی را تکذیب کرد، اما بابت ویدئوی فاش شده عذرخواهی کرد و گفت: «من هم از دیدن آن کلیپ عصبانی شدم. بی هیچ قید و شرطی به خاطر توهینی که ایجاد شده عذرخواهی می‌کنم.»

جانسون گفت که دستور تحقیقات داخلی در مورد این حادثه را داده است، اما رهبر حزب کارگر انگلیس که از مخالفان دولت جانسون نیز محسوب می‌شود خواستار ارائه مدارک به پلیس شده است و می‌گوید جانسون مردم انگلیس را احمق فرض کرده است.

منتقدان نخست وزیر می‌گویند که این ویدئو تهدیدی برای تضعیف اعتماد عمومی به دولت است، به ویژه در زمانی که قرار است محدودیت‌های جدیدی برای مبارزه با گسترش اُمیکرون اعمال شود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما