رئیس جمهور یا چریک؟ رئیسی انتخاب کند!

کدخبر: 466895
سید ابراهیم رئیسی در سالگرد ترور سردار قاسم سلیمانی خطاب به آمریکایی‌ها گفته است: «در این جنایت هولناک باید متجاوز و قاتل و رئیس جمهور وقت آمریکا محاکمه و قصاص شود. اگر ساز و کار محاکمۀ عادلانۀ ترامپ و پمپئو و دیگر عاملان فراهم شد و به مجازات رسیدند، فبها، اگر نه شک نکنید، به همۀ دولتمردان آمریکایی می‌گویم دست انتقام از آستین امت بیرون خواهد آمد.»

به نظرم شنیدن این نوع سخنان از زبان کسانی مانند سردار سعید قاسمی و حسن عباسی چندان تعجب‌برانگیز نباشد، اما شنیدن آنها از زبان فردی در مقام رئیس جمهور یک کشور که باید مراقب تک تک واژه‌های مورد استفادۀ خود باشد، تفسیری جز اشتباه گرفتن جایگاه یک مقام رسمی با رهبر یک گروه چریکی ندارد!

اگر آقای رئیسی امکان ترک این نوع ادبیات را در خود نمی‌دید، در هیچ صورتی نباید کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری می‌شد و مسئولیت ادارۀ امور اجرایی یک ملت 85 میلیونی را به عهده می‌گرفت.

حداقل تبعات این نوع سخنان این است که هر کس در هر کجا و به هر انگیزه‌ای به ترامپ یا یکی از همکاران او سوء قصد کرد، مسئولیت آن بدون هر نوع تحقیق، به عهدۀ عوامل جمهوری اسلامی گذاشته خواهد شد. حتی فراتر از این، چه بسا ترامپ و یا یکی از اعضای دولتش دچار سانحه یا تصادف شوند و برخی محافل بین‌المللی آن را به توطئۀ جمهوری اسلامی علیه آنها نسبت دهند و خواستار انتقامگیری شوند.

از این گذشته، ای کاش برای یک بار هم که شده توضیح داده می‌شد که واژۀ "امت"، صرف‌نظر از مفهوم عقیدتی آن در قرآن، در شرایط کنونی جهان به چه پدیدۀ متعین و با کدام بارِ حقوقی تعریف‌شده اشاره دارد که این روزها مرتب به آن ارجاع داده می‌شود؟

منبع: کانال تلگرامی نویسنده

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما