خبرهای خوب معاون رئیسی برای مناطق سیل زده

کدخبر: 467136
معاون اول رئیس‌جمهور تاکید کرد: پس از جمع‌بندی‌های نهایی از میزان خسارت‌ها در هیات دولت، اعتبارات لازم برای کمک به مردم آسیب‌دیده به سرعت اختصاص می‌یابد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، محمد مخبر در حاشیه جلسه ستاد مدیریت بحران استان کرمان با اشاره به بازدیدهای میدانی و حضوری برخی از وزرای دولت که به نمایندگی از رئیس‌جمهور به استان‌ها و مناطق درگیر سیل سفر کرده‌اند، افزود: دولت موظف است با توجه به فصل سرما و برودت هوا در مناطق درگیر سیل، هرچه زودتر و با سرعت و فوریت به وضعیت مردم آسیب‌دیده رسیدگی کند.

وی با بیان اینکه «در حادثه سیل اخیر منازل، مزارع و دام و طیور مردم آسیب شدیدی دیده یا کاملا از بین رفته است»، بر عزم جدی دولت برای جبران خسارات‌ها و بازگشت مردم به روند زندگی عادی تاکید کرد و افزود: البته برخی از منازل آسیب کمتری دیده‌اند که با تعمیرات و اعطای کمک‌ها به‌زودی قابل سکونت می‌شوند و کار بازسازی این منازل باید هرچه سریعتر انجام شود.

مخبر با اشاره به برآورد اولیه خسارت حدود هزار میلیارد تومانی به بخش کشاورزی و از بین رفتن تعداد زیادی دام سبک در حادثه سیل چند روز گذشته، ادامه داد: مقرر شد با بازسازی قنوات و لایروبی رودخانه، تامین دام مردم و همچنین اعطای کمک‌های بلاعوض و  استمهال در بازپرداخت وام‌های مردم به بانک‌ها در جهت بازگشت مردم به زندگی عادی کمک شود.

معاون اول رئیس‌جمهور تاکید کرد: دولت سیزدهم تا جبران تمام خسارات‌های وارده سیل چند روز گذشته در کنار مردم آسیب‌دیده است.

مخبر همچنین با قدردانی از هلال احمر، بسیج و سپاه و نهادهای انقلابی برای تامین غذای گرم، پتو و چادر برای مردم آسیب‌دیده، از تمامی دستگاه‌ها خواست تا هرچه سریعتر در جهت بازسازی منازل و تامین اثاثیه مردم آسیب‌دیده و همچنین رفع کمبودها اقدامات خود را تسریع ببخشند و در صورت نیاز، کمک‌های بیشتری به این مناطق ارسال شود.

معاون اول رئیس‌جمهور همچنین از مردم مناطق آسیب‌دیده که با وجود خسارات و آسیب‌های فراوان، مشکلات خود را با صبوری مطرح کردند، قدردانی کرد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما