اینترنت ملی نسخه امام جمعه قم برای مبارزه با مشکلات وفساد!

کدخبر: 467381
اقتصادنیوز: خطیب نماز جمعه قم خواهان تسریع در راه اندازی اینترنت ملی برای مقابله با مشکلات و مفاسد شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا علیرضا اعرافی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم در مصلای قدس این شهر ، حل مسائل فرهنگی شهر قم را به دست مردم و مسئولان دانست و با بیان اینکه اقدام‌های صورت گرفته کافی نیست و باید قدم‌های اساسی تری برداشته شود بیان داشت: از دولت و مجلس انتظار است که در باب فضای مجازی اقدام اساسی تری انجام دهند، و یکی از اقدام‌های مهم و ایجابی این است که زیرساخت‌های اینترنت ملی و زمینه‌های فن‌آوری‌های پیشرفته و برخورداری از اینترنت ملی را انجام دهیم، اقدام‌هایی که انجام شده به هیچ نحوی با دستورهای رهبری و نیازهای کشور تناسب ندارد، راه حل بسیاری از مشکل‌ها و مفاسد این است که اینترنت ملی و زیرساخت‌ فن‌آوری درونی را افزایش دهیم، این از نان شب واجب تر است، امیدواریم در بودجه و برنامه‌ریزی‌ها توجه شود.

خطیب قم  همچنین با اشاره به مسائل مبلمان و عمرانی شهری و مسکن قم افزود: امیدواریم با رعایت ضوابط و اصول معماری اسلامی در شهرسازی، قم بتواند قدم‌های خوبی بردارد.

QGFR19fUSKbG

اعرافی خاطرنشان کرد: اسلام در حوزه شهرسازی و معماری قواعدی دارد که باید همراه با امور فنی و کارشناسی مورد توجه قرار گیرد.

وی توجه به زیرساخت‌های قم به عنوان شهر علمی، زیارتی و بین‌المللی را ضروری خواند و گفت: این شهر برای همه کشور و خادم همه کشور است، جایگاه و پذیرای کشورهای دنیا است، زیرساخت‌های آن با کاستی‌های زیادی مواجه است.

امام جمعه قم  همچنین مسائل بورس را از مسائل مهم کشور توصیف کرد و گفت: مراجعه‌های زیادی وجود دارد، سرمایه قشرهای متوسط و ضعیفی در بورس بر باد رفته، از دولت انتظار می‌رود برای این قشرهایی که همه زندگی خود را از دست دادند، اقدام‌های جدی انجام دهد.

 

تیتر یک
  • دو سوی سبز و قرمز بازار سهام امروز؛

    اقتصادنیوز: امروز شاخص کل بورس برای چهارمین روز متوالی نزول کرد و اغلب نمادهای کامودیتی محور بازار سهام افت قیمت…

از دست ندهید
بلیط هواپیما