پارلمان جدید عراق کار خود را با جدال آغاز کرد!

کدخبر: 467898
اقتصادنیوز: اولین جلسه از پنجمین دوره مجلس نمایندگان عراق با درگیری دو جریان سیاسی و انتقال رئیس سنی این مجلس یعنی المشهدانی به بیمارستان پایان یافت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، رسانه های عراق اعلام کردند، پارلمان پنجم عراق عصر امروز ( یکشنبه ) در حالی اولین نشست رسمی خود را آغاز کرد که پیش از شروع آن درگیری های لفظی بین فراکسیون های مجلس به چشم می خورد. 

بر اساس گزارش رسانه های عراق اکنون در جریان انتخاب هیات رئیسه پارلمان به عنوان نخستین برنامه درگیری هایی بین دو جریان سیاسی بزرگ عراق یعنی نمایندگان « چارچوب هماهنگی » و « صدر » به وجود آمد. 

« چارچوب هماهنگی » با ۸۸ نماینده خود را به عنوان بزرگترین فراکسیون مجلس معرفی کرد که این موضوع با مخالفت شدید نمایندگان جریان صدر مواجه شد و درگیری هایی بین نمایندگان آنها به جود آمد. 

در جریان این درگیری ها حال عمومی «محمود المشهدانی» که ریاست سنی مجلس را بر عهده داشت بد شد و وی بلافاصله توسط نیروهای امنیتی برای اعزام به بیمارستان به بیرون مجلس منتقل شد. 

المشهدانی به وسیله آمبولانس به بیمارستان سینا در منطقه سبز بغداد انتقال یافت و به همین دلیل جلسه پارلمان عراق برای مدتی تعطیل شد. 

پس  از آن بنا به اصرار نمایندگان جریان صدر، « عامر الفایز » و « خالد الدراجی » به عنوان جانشینان سنی المشهدانی معرفی شدند اما ابتدا هر دو آنها از نشستن بر روی کرسی ریاست سنی مجلس عذرخواهی کردند تا اینکه با اصرار نمایندگان و رای آنها « خالد الدراجی » این مسئولیت را برعهده گرفت تا اولین جلسه پارلمان عراق ادامه یابد. 

تا زمان مخابره این خبر اولین جلسه مجلس عراق برای انتخاب هیات رئیسه با ریاست  « خالد الدراجی » ادامه دارد. 

بر اساس اعلام رئیس سنی مجلس عراق ، محمد الحلبوسی و  محمود المشهدانی  نامزد ریاست مجلس عراق هستند که بین این دو رای گیری خواهد شد.

تیتر یک
اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
از دست ندهید
بلیط هواپیما