فریدون عباسی؛

ایران اگر بخواهد به قطب جنوب و شمال برود باید از کسی اجازه بگیرد؟

کدخبر: 473915
فریدون عباسی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اگر جمهوری اسلامی بخواهد به قطب جنوب برود و در آنجا کارهای تحقیقاتی کند و یا پرچم ایران را در قطب شمال به اهتزاز درآورد باید از کسی اجازه بگیرد؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، عضو کمیسیون انرژی مجلس خواستار ساخت پیشران هسته‌ای توسط جوانان کشورمان شد و تاکید کرد: باید با این کار پاسخ قاطعی به استکبار و استعمار داده شود.

فریدون عباسی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اگر جمهوری اسلامی بخواهد به قطب جنوب برود و در آنجا کارهای تحقیقاتی کند و یا پرچم ایران را در قطب شمال به اهتزاز درآورد باید از کسی اجازه بگیرد؟ اصلا چه کسی تعیین کرده که قطب شمال و جنوب از آن دیگران است و جمهوری اسلامی نمی‌تواند در آنجا حضور داشته باشد؛ اگر بنا داریم به سواحل و دریاهای مختلف برویم لازم است که از پیشران‌های هسته‌ای استفاده کنیم.

وی افزود: موتورهای آینده که کامیون، قطار و ... قرار می گیرند از انرژی هسته‌ای استفاده می کنند یعنی موتور را به صورت پلمپ شده می سازند تا با انرژی چند قرن کار کند؛ موتورهایی که با انرژی هسته‌ای کار می‌کنند قدرت رانش و به ویژه قدرت باربری بسیار بالایی دارند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: می‌توانیم با استفاده از ظرفیت انرژی هسته ای نیروگاه‌های برق محدود را با برق هسته‌ای ایجاد کنیم. به طوری که در یک محفظه اورانیوم غنی‌شده با غنای بالا را قرار دهیم و آن را در یک نیروگاه محدود که شاید روی یک تریلی حمل و نقل شود راه‌اندازی کنیم. 

فریدون عباسی: شرایط سخت است، اما آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند کند

 

وی گفت: دنیا به دنبال محدود کردن جمهوری اسلامی است و جمهوری اسلامی به عنوان یک قدرت جهانی را از دو جنبه تحت فشار قرار داده‌اند؛ یکی بحث اقتصاد است و دیگری بحث توانمندی‌های علمی و انرژی.

عباسی تاکید کرد: اگر می‌بینیم اجازه نمی‌دهند نفت و گازمان به فروش برود به دلیل آن است که اجازه سرمایه‌گذاری بیشتر در برخی موضوعات را ندهند چرا که آنها بنا دارند جمهوری اسلامی وابسته باقی بماند و ایران در زمره اقمار دنیا محسوب شود.

وی خاطرنشان کرد: به کوری چشم استعمار هم که شده ما پیشرفت خواهیم کرد؛‌ اگر با فلسفه مقاومت جلو برویم دنیای استکبار و استعمار هیچ کاری نخواهند کرد؛ اگر مردم صرفه‌جویی لازم را در حامل‌های انرژی در دستور کار خود داشته باشند و مصرف آن را بیش از حد استفاده نکنند قطعاً از بحران اقتصادی عبور خواهیم کرد.

رئیس سابق کمیسیون انرژی مجلس افزود:‌ آژانس بین‌المللی انرژی ارقامی بین 80 تا 100 میلیارد دلار را اعلام کرده است ولی مردم اگر صرفه‌جویی لازم را داشته باشند می‌توانیم مازاد آن را صادر کنیم و با این کار به راحتی می‌توانیم از تیم مذاکره کننده هسته‌ای با صرفه‌جویی از حامل‌های انرژی پشتیبانی کنیم که این کار دقیقاً نشان‌دهنده قدرت نرم جمهوری اسلامی بوده و افزایش دهنده سرمایه اجتماعی نظام برای مذاکرات موفق است.

تیتر یک
  • تقویم اقتصادی بازارهای جهانی در هفته + جدول

    اقتصادنیوز: با تشدید فروش شدید سهام در آمریکا، قیمت طلا در آستانه آزمونی بزرگ قرار گرفته است.

از دست ندهید
فلای تودی