واکنش توئیتری الکاظمی به کشته شدن رهبر داعش

کدخبر: 473921
اقتصادنیوز: نخست وزیر عراق در واکنش به کشته شدن سرکرده داعش تاکید کرد که عملیات قتل وی در ادامه تلاش های همه نیروهای امنیتی عراق بوده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، خبرگزاری عراقی واع اعلام کرد، مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق به کشته شدن سرکرده داعش واکنش نشان داد.

واکنش نخست وزیر عراق به کشته شدن سرکرده داعش

نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق پس از اعلام کشته شدن سرکرده گروه تروریستی داعش تاکید کرد که عملیات قتل وی در ادامه تلاش های همه نیروهای امنیتی عراق انجام شده است.

وی در توئیتی اعلام کرد: قتل سرکرده گروه تروریستی داعش در ادامه تلاش های عظیم همه نیروهای امنیتی عراق در قتل ده ها از تن از سرکردگان و عناصر تروریستی داعش در عملیات های ویژه در داخل عراق و دستگیری صدها نفر از آنها و جمع آوری و تحلیل اطلاعاتی که در نهایت به نابودی مخفیگاه سرکرده این تشکیلات متعفن شده، انجام شده است.

گفتنی است که قبل از آن نیز ، یحیی رسول سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق تاکید کرد که سرویس اطلاعات ملی کشورش اطلاعات دقیقی در اختیار ائتلاف بین المللی قرار داده است.

رسول تاکید کرد: عملیات قتل تروریست امیر محمد سعید با کنیه ابوعبدالله قرداش پس از آن انجام شد که سرویس اطلاعات ملی عراق اطلاعات دقیقی در اختیار ائتلاف بین المللی (مدعی مبارزه با تروریسم به رهبری آمریکا) قرار داد که به شناسایی مکان و قتل وی انجامید.

در همین حال، «عبدالامیر الشمری»، معاون فرمانده عملیات مشترک عراق نیز بامداد امروز (جمعه) در بیانیه‌ای، اعلام کرد که هلاکت سرکرده داعش در شمال غرب سوریه، ادامه قصاص نیروهای امنیتی کشورش از این گروهک تروریستی به شمار می‌آید.

وی در این بیانیه ضمن تمجید از نیروهای سرویس اطلاعات ملی عراق به دلیل تلاش گسترده خود در دستیابی به اطلاعات حساس و مهمی که رسیدن به قرداش را تسهیل کرده، از ائتلاف بین المللی نیز به دلیل انجام عملیات منجر به هلاکت وی قدردانی کرد.

پیش از آن نیز «قاسم الاعرجی»، مشاور امنیت ملی عراق در پیامی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر، از هر گونه تلاشی که در هلاکت سرکرده تروریست‌های داعش سهیم بوده، قدردانی کرده و خاطر نشان ساخت که هیچ جایی برای تروریسم وجود ندارد.

این در حالی است که «جو بایدن»، رئیس جمهوری آمریکا عصر پنج شنبه در بیانیه‌ای که از سوی کاخ سفید منتشر شد، اعلام کرد که قرداش به عنوان سرکرده داعش در جریان عملیات نظامی نظامیان این کشور در شمال غرب سوریه، از پای درآمده است.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی