خط و نشان تهدید آمیز بلینکن برای روسیه / مسکو دو راه بیشتر ندارد

کدخبر: 474009
اقتصادنیوز: آنتونی بلینکن در اظهاراتی تهدیدآمیز به روسیه گفت: مسکو دو راه بیشتر ندارد؛ یا مذاکره و دیپلماسی برای رفع نگرانی های امنیتی یا تقابلی که عواقبش وخیم خواهد بود.

به گزارش اقتصادنیوز به  نقل از مهر، آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا گفت: در مقابل روسیه دو گزینه بیشتر وجود ندارد؛ مذاکره و دیپلماسی برای رفع نگرانی‌های امنیتی یا تقابلی که عواقبش وخیم خواهد بود.

شبکه تلویزیونی الجزیره گزارش داد، این اظهارات تهدیدآمیز بلینکن در حالی ایراد می‌شود که وزارت خارجه آمریکا روز سه شنبه گذشته با صدور بیانیه‌ای از رایزنی وزرای خارجه آمریکا و روسیه به صورت تلفنی خبر داد.

وزارت خارجه آمریکا با صدور بیانیه‌ای در این خصوص ادعا کرد: بلینکن در گفتگو با لاوروف بر آمادگی واشنگتن پیرامون ادامه تماس‌ها با روسیه درباره نگرانی‌های امنیتی تاکید کرد.

بیانیه مذکور در ادامه می‌افزاید: بلینکن در این گفتگو خواستار کاهش تنش‌ها و عقب نشینی نیروهای روسیه از مرز با اوکراین شد. وزیر خارجه آمریکا در گفتگو با همتای روسی خود بر آمادگی ایالات متحده برای ادامه تماس‌ها با روسیه درباره نگرانی‌های امنیتی تاکید کرد.

این در حالیست که روسیه پیشتر از پاسخ آمریکا به تضمین‌های امنیتی مورد درخواست این کشور به ویژه پیرامون گسترش ناتو به شرق اعلام نارضایتی کرده بود.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازارهای جهانی؛

    اقتصادنیوز: دیروز ارزش اونس طلا در بازارهای جهانی کاهش پیدا کرد اما بیت کوین ثابت ماند.

از دست ندهید
فلای تودی