سرکرده گروهک تروریستی تندر فردا محاکمه می شود

کدخبر: 474139
اولین جلسه رسیدگی به اتهامات سرکرده گروهک تروریستی تندر «جمشید شارمهد» فردا یک شنبه هفدهم بهمن ماه با حضور خبرنگاران در یکی از شعب دادگاه انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، طبق گفته کارشناسان پرونده جمشید شارمهد در دو دادگاه حقوقی و کیفری رسیدگی خواهد شد. دادگاه حقوقی در روز یک شنبه ۱۷ بهمن و دادگاه کیفری مجرم به فاصله یک ماه پس از دادگاه حقوقی برگزار می‌شود تا اتهامات این فرد مورد رسیدگی قرار گیرد. به نظر می‌رسد تا ابتدای سال آینده حدود ۴ جلسه از دادگاه حقوقی برگزار شود. 

گروهک تروریستی تندر یکی از گروهک هایی است که طی دو دهه گذشته فعالیت خود را تحت عنوان انجمن پادشاهی ایران در راستای منافع رژیم پهلوی آغاز و با رویکرد توهین به مقدسات و انجام حملات تروریستی دست به اقدامات مخربانه زده است. 

 این گروهک در سال ۱۳۷۸ توسط فردی به نام فتح الله منوچهری بانام مستعار فرود فولادوند آغاز به کار کرده است اما پس از ناپدید شدن منوچهری از سال ۱۳۸۵ جمشید شارمهد رهبری این گروه را عهده دار می‌شود که مورد حمایت جدی دو سرویس اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل قرار می‌گیرد.

 شارمهد در سال ۱۳۶۱ از ایران خارج شده و به آلمان مهاجرت می‌کند و در حوزه برنامه نویسی و مباحث  فنی به فعالیت خود ادامه می‌دهد. او در سال ۸۲ از آلمان به بهانه راه اندازی شرکت تجاری به آمریکا سفر کرده و مدتی را در آنجا اقامت داشته است. 

پس از گذشت یک دهه از فعالیت شارمهد در مرداد ماه سال ۱۳۹۹ این فرد توسط سربازان گمنام جمهوری اسلامی دستگیر شده است.

اولین عملیات تروریستی گروهک تندر در ایران در ۲۴ فروردین ۱۳۸۷ در شیراز بود که طی آن عوامل تروریست این گروهک با کارگذاشتن بمبی در میان عزاداران حسینیه شهدا شیراز باعث به‌ شهادت‌ رسیدن ۱۴ تن و مجروحیت ۲۰۰ تن دیگر شد.

در اقدامی دیگر این گروهک تروریستی که در یکی از هتل‌های تهران مشغول ساخت بمب بودند، بر اثر انفجار و آتش‌سوزی موقعیتشان لو می‌رود و توسط نیروهای امنیتی دستگیر می‌شوند. دومین عملیات تروریستی این گروهک در روز ۳۰ خرداد ۱۳۸۸ در حرم حضرت امام صورت می‌گیرد که البته فرد بمب‌گذار موفق به واردکردن محموله ی انفجاری به حرم حضرت امام نشد و بمب را مقابل کفشداری حرم منفجر کرد که بر اثر انفجار آن ۸ تن از هم‌وطنان مجروح شدند.

 همچنین این گروهک در ترور شهید مسعود علی‌محمدی از دانشمندان صنعت هسته‌ای کشور نیز نقش داشته است.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی