نخست وزیر پرو استعفا داد/ علت: کتک زدن همسر و دختر

کدخبر: 474424
نخست وزیر تازه کار پرو پس از 4 روز کار استعفا داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از عصر ایران، "هکتور والر" سومین نخست‌وزیر دولت 6 ماهه "پدرو کاستیلو" رئیس جمهور پرو بود.

او در این باره گفت که از "مورد تیرباران روزنامه ها" قرار گرفته است. وی افزود که رسانه ها از او تصویر "یک متجاوز و وحشی" را ساخته اند.والر به دنبال مطرح شدن ادعاهایی در باره کتک زدن دختر و همسر مرحومش در برخی از رسانه ها از سمت خود کنار رفت.

اسوشیتدپرس نوشت: رسانه های محلی شکایت ثبت شده سال 2016  همسر و دختر والر از او در یک مرکز پلیس را بازتاب دادند. در این شکایت همسر مرحوم و دختر نخست وزیر مستعفی پرو از او به خاطر خشونت فیزیکی، لگد زدن، مشت زدن و کشیدن مو شکایت کردند.

"هکتور والر" پس از منصوب شدن به مقام نخست وزیری پرو در اول فوریه 2022 در شهر لیما پایتخت پرو/ عکس: رویترز

پرو، استعفای نخست وزیر پس از 4 روز/ دلیل: کتک زدن دختر و همسر

والر تا کنون حمله به آنها را انکار کرده است. همسر والر در سال 2021 درگذشت.

او کوتاهترین دوره نخست وزیری پرو در 42 سال گذشته را تجربه کرد و تنها 3 روز در این مقام باقی ماند.

"پدرو کاستیلو" رئیس جمهور پرو روز جمعه گفت که با توجه به این اتهامات کابینه را تغییر خواهد داد اما به خروج یا کناره گیری "والر" اشاره نکرد.

کاستیلو اینک باید چهارمین کابینه خود را ظرف تنها 6 ماه معرفی کند. به گفته او طیف متنوعی از گروه های سیاسی پرو در کابینه جدید حضور خواهند داشت. هنوز مشخص نیست که این اقدام دقیقا در چه تاریخی انجام خواهد شد.

کاستیلو در ابتدا یک نخست وزیر از یک حزب چپ افراطی را برگزید و در ماه اکتبر یک سیاستمدار چپ میانه رو را جایگزین او کرد. او تا کنون به سمت انتخاب گزینه های راست حرکت کرده است. 

دولت او همچنان در بحران فرو رفته و برای اولین بار مردمی که در انتخابات 2021 به او رای دادند از عدم دقت او در انتخاب وزرا انتقاد کردند.

هکتور والر نخست وزیر پرو 3 روز پس از انتصاب در این مقام به دلیل افشای پرونده خشونت خانوادگی استعفا می‌دهد/ عکس: اینترنشنال

پرو، استعفای نخست وزیر پس از 4 روز/ دلیل: کتک زدن دختر و همسر

نخست وزیر پرو شخصیت قدرتمندی است. نخست وزیر مشاور ارشد رئیس جمهور محسوب می‌شود و ریاست و کمک به انتصاب بقیه اعضای کابینه را بر عهده دارد.

تیتر یک
  • چگونه نظم بین‌المللی پس از جنگ‌جهانی‌دوم را می‌توان احیا کرد؟

    تهاجم روسیه به اوکراین و واکنش جهانی به آن، حمله‌ای تمام‌عیار به نظم بین‌المللی مبتنی بر قوانین پس از جنگ جهانی دوم،…

از دست ندهید
فلای تودی