واکنش مرجع تقلید معروف به جنجال یک نویسنده در جشنواره فجر

کدخبر: 477411
اقتصادنیوز: آیت الله نوری همدانی گفتند: هنرمندان ما اکثراً متدین و متعهد به آرمان های انقلاب هستند و نباید اشتباه یک فرد را به پای همه نوشت و باید جلوی تکرار این گونه هنجارشکنی ها گرفته شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از شفقنا، مرجع تقلید شیعیان پیش از ظهر امروز در دیدار رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح کل کشور حجت الاسلام پورخاقانی به بیان اهمیت و جایگاه برجسته عدالت در قوانین اسلامی و تاکید فراوان در بیانات اهل بیت (ع) پرداخته و بیان کردند: یکی از اصلی ترین اهداف بعثت انبیاء برقراری عدل و عدالت در جوامع بشری بوده است.

 

ایشان در ادامه با اشاره به برنامه های پیامبر گرامی اسلام (ص) در توسعه عدالت در میان مسلمانان پرداخت و افزودند: قوانین و احکام اسلام در راستای برقراری حق و عدالت در میان اقشار مختلف جامعه است که این یکی از امتیازات دین مبین اسلام می باشد و به گواه تاریخ امیرمومنان علی (ع) برترین اسوه عدالت پیشگان است.

آیت الله نوری همدانی با اشاره به نامه حضرت امیر مومنان (ع) به مالک اشتر، علم و تقوا را مهترین شاخصه و معیار انتخاب قضات دانسته و افزودند: در گزینش قضات باید بهترین افراد به جهت تقوا و پاکدامنی و آگاهی به احکام و قوانین اسلام انتخاب شوند چرا که قضات نقش برجسته ای در اجرای احکام و قوانین اسلام و برقراری عدالت در جامعه دارند.

ایشان در ادامه استفاده از علوم و دانش روز برای دستیابی و کشف حقیقت در امور قضایی گفتند: باید در تربیت قضات آگاهی و دانش به علوم و فناوری روز که مرتبط با قضاوت است نیز لحاظ شود تا قضات در کنار خیرخواهی و تقوا بتوانند بر اساس عدالت حکم صادر کنند.

مرجع تقلید شیعیان، خستگی ناپذیری و صبر در رسیدگی به پرونده های قضایی را مهم دانسته و افزودند: قضات باید با قاطعیت و خستگی ناپذیری در مقابل هنجار شکنی هایی که سبب نارضایتی افکار عمومی می شود بایستند تا حقی از مردم ضایع نشود و با قاطعیت در هنگام صدور حکم حق و عدالت را در جامعه حکمفرما و از آرمان های اسلام و انقلاب صیانت کنند.

ایشان در ادامه گفتند: متاسفانه چند روز قبل شاهد هنجارشکنی هایی بودیم که به نام جشن پیروزی انقلاب اسلامی در جشنواره فیلم فجر صورت گرفت و به جای اینکه از آثار و اهداف انقلاب اسلامی گفته شود مطالبی خلاف شرع در آنجا مطرح شد. در صورتی که فلسفه انقلاب و هدف امام (رحمت الله علیه) پیاده سازی احکام اسلام ناب محمدی بوده و هست و رهبری نیز در پی همین تفکر هستند تا اسلام ناب محمدی در جامعه پیاده شود. ما نباید به نام جشن پیروزی انقلاب و برگزاری جشنواره فیلم فجر شاهد هنجارشکنی و مطرح شدن مسائل خلاف شرع و خلاف اسلام باشیم، مسئولان امر باید جلوی تکرار این گونه هنجارشکنی ها را بگیرند.

آیت الله نوری همدانی در ادامه ضمن تقدیر از تلاش هنرمندان متعهد در جهت ترویج اسلام و آرمان های انقلاب گفتند: هنرمندان ما اکثراً متدین و متعهد به آرمان های انقلاب هستند و نباید اشتباه یک فرد را به پای همه نوشت و باید جلوی تکرار این گونه هنجارشکنی ها گرفته شود.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی