تحریم های سوئیفت مردم روسیه را به تکاپو واداشت

کدخبر: 479438
اقتصادنیوز:سوئیفت، شبکه پیام‌رسانی امن بانکی که پرداخت‌های بین‌المللی سریع را تسهیل می‌کند، اعلام کرد در حال آماده شدن برای اجرای تحریم‌های تصویب شده علیه روسیه است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از جماران، ان بی سی، مردم روسیه در شهر های مختلف از جمله  سنت پترزبورگ در پی تحریم های گسترده اقتصادی روسیه و احتمال قطع ارتباط این کشور با سیستم های مالی جهان توسط غرب به بانک ها هجوم بردند تا پول های خود را خارج کنند.

 

سوئیفت، شبکه پیام‌رسانی امن بانکی که پرداخت‌های بین‌المللی سریع را تسهیل می‌کند، اعلام کرد در حال آماده شدن برای اجرای تحریم‌های تصویب شده علیه روسیه است.

کشورهای غربی روز شنبه در اعتراض به تهاجم روسیه به اوکراین، تصمیم به مسدود کردن دسترسی شماری از بانک‌های روسی به سیستم پرداخت بین‌المللی سوئیفت گرفتند.

این تصمیم که وزیر دارایی فرانسه آن را به دلیل آسیب‌های عظیمش به اقتصاد روسیه «سلاح هسته‌ای مالی» خوانده، مراودات بانک‌های روسی در جهان را بسیار دشوار می‌سازد. پیش از روسیه تنها ایران و کره شمالی از این شبکه بانکی محروم شده بودند.

نام بانک‌های روسی که قرار است از سوئیفت اخراج شوند به طور عمومی اعلام نشده اما یک دیپلمات اتحادیه اروپا گفته است حدود ۷۰ درصد از بازار بانکی روسیه تحت تأثیر قرار خواهد گرفت.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی