اقدام دیپلماتیک جدید آمریکا علیه روسیه/ دیپلمات‌های روس عنصر نامطلوب شدند

کدخبر: 479725
اقتصادنیوز: دولت آمریکا از دیپلمات‌های نمایندگی روسیه در سازمان ملل خواست خاک این کشور را ترک کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، واسیلی نبنزیا سفیر و نماینده دائم روسیه در سازمان ملل اظهار داشت: آمریکا ۱۲ دیپلمات در نمایندگی دائمی روسیه در سازمان ملل را عنصر نامطلوب اعلام کرد.

سفیر دولت ولادیمیر پوتین در سازمان ملل عصر دوشنبه به وقت محلی در جمع خبرنگاران گفت آمریکا ۱۲ دیپلمات در نمایندگی دائمی روسیه در سازمان ملل را عنصر نامطلوب اعلام کرد و از آنها خواست تا ۷ مارس خاک آمریکا را ترک کنند.

نماینده روسیه در سازمان ملل اظهار داشت  که  اخراج دیپلمات های این کشور از نمایندگی روسیه در سازمان ملل نشان می دهد که آمریکا به تعهدات خود بر اساس منشور سازمان ملل و توافق کشور میزبان احترام نمی گذارد.

سفیر و نماینده روسیه در سازمان ملل همچنین این اقدام را یک گام خصمانه دیگر علیه نمایندگی روسیه در سازمان ملل توصیف کرد.

سفیر روسیه در پاسخ به این سوال که آیا روادید دیپلمات های روسیه در آمریکا منقضی شده است؟ گفت که روادید بسیاری از دیپلمات های روسیه در آمریکا تمدید نشده اند. آنها می توانند در آمریکا بمانند و به کار خود در سازمان ملل ادامه دهند اما اگر امریکا را ترک کنند قطعا نخواهند توانست به این کشور بازگردند زیرا روادید آنها تمدید نمی شود.

 نبنزیا همچنین اعلام کرد که آمادگی کی یف برای خروج از نظامی سازی و پایان سیاست هایی که مشابه نازی ها است گامی برای توقف عملیات روسیه در اوکراین خواهد بود.

وی در مورد گزارش هایی مبنی بر هدف قرار دادن مناطق غیر نظامی از سوی ارتش روسیه، کشته شدن غیر نظامیان و انفجار ها در کی یف گفت که این گزارش ها باید مورد بررسی قرار گیرند و احتمالا واقعیت ندارند.

تیتر یک
  • گزارش «اقتصادنیوز» از بازار ارز، سکه و طلا؛

    اقتصادنیوز : قیمت دلار در صرافی ملی و بازار ارز متشکل امروز آرامش نسبی را تجربه کردند اما قیمت سکه و قیمت طلا بالا رفت.

از دست ندهید
فلای تودی